navigacija Naslovnica Premium
Željko Popović
13.9.2017 10:45

Kako da uporedite podatke iz dvije tabele (VLOOKUP funkcija)

Mnogo više o VLOOKUP funkciji možete saznati na Excel radionici koju organizujemo 13. i 14. oktobra u Hotelu Ramada u Podgorici

Kako da uporedite podatke iz dvije tabele (VLOOKUP funkcija) Ilustracija
Foto: bobot.me

Čemu služi

VLOOKUP funkcija traži i vraća podatak iz određene kolone iz tabele na osnovu kriterijuma koji se mora nalaziti u prvoj koloni u istoj toj tabeli.

Kakav rezultat daje

Daje vrijednost ćelije iz odgovarajuće kolone.

Mnogo više o VLOOKUP funkciji možete saznati na Excel radionici koju organizujemo 13. i 14. oktobra u Hotelu Ramada u Podgorici.

Uštedite 20€ registracijom do 15. septembra >>>

Sintaksa

=VLOOKUP (vrijednost, opseg, broj kolone, [vrsta_poklapanja])

• vrijednost – Vrednost koju tražimo u prvoj koloni i za koju tražimo poklapanje
  • opseg – Tabela iz koje tražimo podatak
  • broj kolone – kolona u tabeli u kojoj tražimo podatak
  • vrsta poklapanja – [opciono] TRUE = približnopoklapanje (podrazumijevano). FALSE = tačno polapanje.

Šta treba znati

• Funkcija je namijenjenja da traži podatke u tabeli koji su vertikalno organizovani, odnosno u formi kolona
  • Može da traži podatke samo u kolonama koje se nalaze desno od kolone na osnovu koje se traži poklapanje podataka

Primjeri korišćenja

• Povezati pdatke iz više tabela
  • Uporediti podatje iz više tabela

Mnogo više o VLOOKUP funkciji možete saznati na Excel radionici koju organizujemo 13. i 14. oktobra u Hotelu Ramada u Podgorici.

Uštedite 20€ registracijom do 15. septembra >>> 

Izvor: bobot.me

Ocijeni:

1 2 3 4 5

5 (1 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 1

• Mungii 1 nedelja i 2 dana
    Ne želim da vrijedjam bilo koga. Ali gospodin bloger se iz nedjelje u nedjelju obraća čitaocima kao ultra idiotima. Jedne sedmice nas uci kako da citamo, evo sad osnovna Excel funkcija. Mora to malo dublje...
    • 0
    • 0