navigacija Naslovnica Premium
Ratka Jovanović-Vukotić
TV I DRUGE IGRE
29.12.2017 13:32

Po kratkom postupku

Ovi iz Fronta treba da budu uništeni po kratkom postupku, a ne da im se sudi – opasan je bio gledalac iz Podgorice... Treba ih skloniti iz države – zvučao je vrlo prijeteći glas iz Frankfurta... Predrag Sekulić je ćutao...

Po kratkom postupku
Foto: http://resistart.ir/en/artists/luc-vernimmen

Dobro je, nijesam poluđela, vide i drugi opasne posljedice ratnih i poratnih laži... Mržnja koja se krije iza velike ljubavi prema „svojim“ zločincima lako može opet napraviti haos na Balkanu. Temeljno je to objasnio Vuk Drašković u Živoj istini. Valjalo je zbog toga prekršiti riječ i gledati ne dvije u godini, što inače radim, nego čak dvije zaredom... Nije mi njegovo ime baš pri vrhu liste omiljenih pisaca. Ni njegovom politikom nijesam očarana. Ali, prija mi što je uspio da sačuva jednu crtu karaktera koja se brzo izgubi čim se omiriše vlast. Umije čovjek da se zaustavi i kaže – pogriješio sam, nijesam bio u pravu. Sitnica? Ne bih rekla. Koštala je Crnu Goru budućnosti...

Kriv sam - čujem ko zna koji put nekadašnjeg kralja trgova. - Priznajem da sam, dok je Jugoslavija još postojala, bio među onima koji su ispaljivali strelice u nju. Jeste, bio je srpski nacionalista. Dobro se sjećam, u Sandžaku je uoči rata prijetio da će onaj ko ponese drugi barjak osim srpskog ostati i bez barjaka i bez ruke... Mnogi su mu te grijehe odavno zaboravili. On samom sebi nije...

Ništa slično nikad nijesmo čuli od crnogorskih ratnih i poratnih pisaca. Ni od ostalih intelektualaca. Od političara naročito. Dobro, Novak Kilibarda jeste priznao da mu je partiju osnovala udba, ali sa decenijom zakašnjenja. I odmah poslije priznanja grijeha otrčao u vlast kojom je gazdovala ta ista udba. Ili obrnuto, nije greda... Mali su grijesi Draškovića spram ovog udruženog zločinačkog poduhvata koji depees realizuje evo tri decenije. I ne znam hoće li se jednog dana - a nijednoj vlasti nije gorjela do zore – na njega ugledati poslanik depeesa Predrag Sekulić. U Okviru, na Javnom servisu, izgledalo je kao da je za uzor uzeo svog lidera. Koji se nikad nije pokajao. Ni priznao krivicu. Štaviše, ponosan je na sve što su i on i partija radili 27 godina... 

Nikad nijesam razumjela partijsku disciplinu, lojalnost moći i odanost vođi. Naročito kad ljudi koje znam govore i ono u što sami ne vjeruju.

- Nevjerovatan rast, 4,2 posto, impresivan čak i za neke evropske zemlje – kaže nekadašnji perspektivni novinar Pobjede. Šteta ako ga nije gledalo tridesetak naših bivših kolega. Koji tri godine ne mogu u penziju zato što Vlada, uprkos tom rastu, nikako da plati dug za zgradu koju je vrlo ekspeditivno prisvojila... - Plate i penzije veće su nego u susjedstvu. Moguće, ali prije dolaska njegove partije na vlast bile su tri puta vrednije nego danas. I kod nas i u komšiluku.

Razumijem, neće da komentariše suđenje za državni udar. Ne treba ga iznositi iz sudnice. Samo, to je trebalo još ljetos da kaže Državnom tužilaštvu. Koje je na sva zvona razglasilo privatnu prepisku advokata Gorana Rodića sa klijentima. I još privatnije kafansko ćaskanje lidera Demokratskog fronta pred nosačem udbaških bubica...

Nije pomenuo ni davno oprani ratni novac. Ni privatizacionu pljačku koja je odavno dobila legalne forme. Nakon što je ojadila 90 posto Crne Gore i obogatila desetak procenata. Mogu nekako i da razumijem, mnogo toga događalo se prije njegovog mandata. Ali, ne samo u mandatu, nego i u njegovom prisustvu, upućen je poziv na linč kakav se odavno nije čuo.

Ovi iz Fronta treba da budu uništeni po kratkom postupku, a ne da im se sudi – opasan je bio gledalac iz Podgorice...

Treba ih skloniti iz države – zvučao je vrlo prijeteći glas iz Frankfurta.

Predrag Sekulić je ćutao...

P.S. Je li ovaj Frankfurt sad kodno ime za onu agenciju sa Bulevara Revolucije? Ili je naša udba, poslije ulaska u NATO, proširila nadležnost i na Njemačku...

Ocijeni:

1 2 3 4 5

5 (34 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 26

• banana3 9 mjeseci i 3 nedjelje
    Ulaskom su uveli stabilnost u vladajucoj vecini tako da sve sto su razbucali je nadu da ce opozicija pobjediti u doglednijem periodu.
    • 2
    • 0
  • sonnyy 9 mjeseci i 3 nedjelje
    A to paranoja...haha...Zar Radulovic ne reče, ne uperi prstom gotovo skoro u Mila ako ga i direktno nije prozvao, da mu je odvio točak...Jedan mali a ovakvih primjera ima na stotine...
    • 1
    • 0
  • mickoduja 9 mjeseci i 3 nedjelje
    Jeli ti Ratka sad jasno da je DF najbolji, ili treba jos ludila po CG da se desi da bi razbistrila glavu
    • 1
    • 0