navigacija Naslovnica Premium
STAV
1.7.2016 10:21

Potreban je pritisak iz Kaplje Vode

E pa, gospodine Abazoviću (Moj Dritane) možda se ne slažem sa Vama oko načina ulaska u NATO, ali Vas smatram ako ne solju crnogorskog društva onda makar biberom koji će do jeseni da zrene. A da li je količina začina dovoljna zavisi koliko je narod neslan

Potreban je pritisak iz Kaplje Vode
Foto: Shutterstock

Kada sam prije nekoliko dana pod nikom st@ri, neobavezno više za sebe nego za drugoga dao komentar na izjavu gospodina Abazovića “Moj Dritane, još si mlad i zelen nisi još svjestan koliko je vladavina prava daleko ovom narodu, ne zbog Mila ili bilo kog drugoga, već do njega samog…” nisam ni slutio da ću g-dinu Vujačiću dati šlagvort da ga svrsta u grupu sa Suljom i Darkom... Pa ako urednici dozvole, stao bih u njegovu odbranu i pojasnio reakciju mene st@roga na njegove navode da će slabljenjem EU oslabiti pritisak na vlast da sprovede reforme u oblasti vladavine prava.

Pa evo, ako do tog pritiska ne bude odakle treba, a to je iz same Kaplje Vode, nikad nam vladavina prava neće doći, neće nam neko drugi moći nametnuti svoje moralne norme, dok tog pritiska ne bude ne da bi se smijenila aktuelna vlast nego da bi vladala vladavina prava, neće se promijeniti ništa ma ko da dođe od lidera četrdeset i nešto aktivnih političkih partija jer su, gotovo sam siguran, osim dvojice svi i sami neprikosnoveni u svojim partijama i ne dozvoljavaju drugačije mišljenje. Kad bi se moglo desiti da za neki referendum kod nas za razičite opcije kampanju vode ljudi iz iste partije, kao sada u Velikoj Britaniji, niko od njih neće biti optužen da je loše mislio svojoj zemlji.

Ako ljudi poput Raša Glendže, Milisava Dragojevića i, još uvijek, anonimne službenice hotela Ramada budu dobijali podršku samo na portalima ili konferencijama za štampu - nema demokratije, šta će nam kad očigledno samo izgleda njima treba. Može li demokratsko društvo nastati tamo đe je mito običaj, ima li još negdje da se doktori na privatnim klinikama uz jasno istaknut cjenovnik čašćavaju a da ljeba nemaš da jedeš. Onda je i neki vodovod otvoren pred izbore razlog što neko može biti nedodirljiv. Kad uđe korupcija u krv i bude dio običajnog prava, izlječiva je kao i leukemija. A leukemija se ne liječi samo promjenom doktora, mada može da pomogne.

Možemo li kao skup manjinskih i većinskih naroda biti jednog dana društvo moralnih normi koje važe, recimo, unutar jedne Danske ili Švajcarske? Pa naravno, ne moramo ići dalje od same Crne Gore za vrijednosti o kakvim je pisao Marko Miljanov ili običaji tri vjere oko Rumije.

Kada je Isus Hrist poslao svoje apostole po Galileji da propovijedaju njegovo učenje rekao im je - vi ste so ovoga svijeta, ako vi obljutavite ko će svijet posoliti.

Da li mi imamo so da osoli pleme koje snom mrtvijem spava?

E pa, gospodine Abazoviću (Moj Dritane) možda se ne slažem sa Vama oko načina ulaska u NATO, ali Vas smatram ako ne solju crnogorskog društva onda makar biberom koji će do jeseni da zrene. A da li je količina začina dovoljna zavisi koliko je narod neslan.

((ime poznato redakciji))

Ocijeni:

1 2 3 4 5

5 (3 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.