navigacija Naslovnica Premium
13.6.2018 09:38

Prepucavanje - ćorcima

Vojskovođe u ratu retko stradaju, često od svojih veličina ni vojsku ne vide; a i neće da ih vide, sve žrtve su kolateralna šteta već izračunata

Prepucavanje - ćorcima
Foto: shutterstock.com

Sindikat ljekara svako malo objavljuje: “Ljekari odlaze, nema uslova za rad, dojučerašnji načelnici podnose ostavke, ljekari dižu glavu itd”. 
Menadžment KCCG vraća lopticu “uložili smo, uradili smo, potrošili smo, ne spavamo od brige da ljekarima i pacijentima bude bolje”.

Odabrani sedoše na kanabe s ministrom posle otvorenog pisma, dogovoriše se, a šta, NE ZNA SE ni posle ovoliko vremena.

Ministarstvo i ODABRANI možda znaju, ali izabrani i dalje ne znaju.

Ovi prvi drugima NESPOSOBNI STE. 
Ovi drugi prvima ZLONAMERNI STE.

Vojskovođe u ratu retko stradaju, često od svojih veličina ni vojsku ne vide; a i neće da ih vide, sve žrtve su kolateralna šteta već izračunata.

Nešto mi se čine sve ove objave kao šuplja priča kao forma: aj mi vama, pa aj vi nama i tako nekako.
 Baš kao kolariću paniću. 
Sami sebe otplićemo sami sebe zaplićemo, a stalno mislimo o onom drugom.

Niko da vidi samog sebe - možda i bolje, uplašio bi se. 
Zaboravili ko je onaj prvi. 
A onaj prvi zaboravio ko je uopšte.

Hoće li se setiti zaboga da je čovek i da ima dostojanstvo, svest i savest?

Ko razume, razume - ko ne žao mi je.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

5 (10 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 1

• Pozoriste u drzavi. 2 mjeseca
    Zanimljivo je da doticna autorka, sastavi kratku kolumnu, koja je izrazito efikasna, precizna i jasna. Vise ona napise u 10 recenica, nego skoro svi kolumnisti Vijesti u svojih 100 preopsirnih i ispraznih tekstova. Zadovoljstvo je citati njene kolumne.
    • 4
    • 2