navigacija Naslovnica Premium

PRIJE 10 GODINA

7.7.2018 11:47

VREMEPLOV Veljović: Nailazimo na opstrukcije

“Organizovanog kriminala i korupcije u Crnoj Gori ima kao i u državama EU, ali u znatno manjem obimu, i to ne može usporiti ili onemogućiti članstvo u evropskim integracijama”, smatra direktor Uprave policije

VREMEPLOV Veljović: Nailazimo na opstrukcije Veljović
Foto: Savo Prelević Autor: Arhiva Vijesti

Direktor Uprave policije Veselin Veljović kazao je da Crna Gora nije država organizovanog kriminala i korupcije i da crnogorsko društvo nije kriminogeno. On je rekao da se osjeća prozvanim zbog svakodnevnih ukazivanja domaćih i stranih eksperata na taj problem.

“Osjećam i prihvatam profesionalnu odgovornost za eventualne neuspjehe na otkrivanju i suzbijanju organizovanog kriminala i korupcije i identifikovanju počinilaca ovih krivičnih djela, koja su u nadležnosti UP. Ipak, rezultati koje smo ostvarili jasno govore o napretku policije u rješavanju ovog problema”, kazao je Veljović u intervjuu „Vijestima“.

On smatra da taj problem ne treba politizovati, već realno sagledati i u kontinuitetu rješavati kao stalan zadatak i obavezu:

“Organizovanog kriminala i korupcije u Crnoj Gori ima kao i u državama EU, ali u znatno manjem obimu, i to ne može usporiti ili onemogućiti članstvo u evropskim integracijama”.

Na pitanje da li i ko opstruira policiju u naporima da se izbori protiv korupcije i organizovanog kriminala, Veljović je rekao da “postoje određeni oblici opstrukcije”:

“To nije značajno uticalo na naš rad. Već sam saopštio koje su kategorije i grupe ljudi imale namjeru da utiču na određene aktivnosti kriminalističke policije, što su pojedinci prepoznali kao radikalno tumačenje, iako sam iznio i tretirao bitna problemska i sistemska pitanja. Razvoj događaja potvrdio je ispravnost mojih procjena i stavova i eliminisao teze o nedodirljivosti određenih ljudi”.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

1 (2 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 1

• Bajro_šaraf 2 mjeseca i 2 nedjelje
    Strani i domaći eksperti ne znaju velis... ali zna narod komandante 7-og bataljona...
    • 2
    • 0