navigacija Naslovnica Premium

MEDENICA I VUKČEVIĆ O ATAKU NA NOVAC GRAĐANA

Advokati i državni službenici zajedno ojadiše budžet

“Imamo ogroman atak na budžet Crne Gore. To je nešto što treba da nas zabrine i to zahtijeva analizu”, kazala je Medenica

Svi komentari Komentara: 38

• Unabomber 21.9.2018 12:30
    Polupismena žena koja umjesto establišment kaže "etržment" već 20 godina drma Crnogorskim sudstvom.
    • 1
    • 0
  • brkobl 10.6.2018 20:08
    Cuti bre...a ovamo si zeznula pripravnike za zaradjen novac...
    • 1
    • 1
  • brkobl 23.6.2017 21:58
    Zasto ne promjenite novi zakon o pripravnicima?to je monstrum od zakona.da neko bude pripravnik 3godine i se setka po sudovima u Podgorici sa platom od 250€.Uzas.
    • 2
    • 1
  • fidel 27.4.2017 09:05
    pozdrav za profesora
    • 0
    • 0
  • fe2 27.4.2017 07:45
    nemojte da naljutite Medenicu,ona je strasno osjetljiva kad se takne u novac gradjana ili neko pravo gradjana...gradjani su Milo,Ana,Aco...ostalo je stoka
    • 3
    • 1
  • Zipp1 27.4.2017 07:44
    Poslije ovih iskustava sledeći spor koji se upravo vodi svi radnici su direktno predali Sudu. Adovkatski troškovi su ogromni. I ko treba da odgovara zbog ovog?
    • 3
    • 0
  • Zipp1 27.4.2017 07:41
    Treći spor, jer sam vidio da će tu "samo malo" da me opet zakinu, i ja sam krenuo preko Agencije sa svima, ali su mi onda ljudi iz sindikata koji se ugrađuju u svakom poslu u firmi tražili(kao i svima) da damo po 10e za plaćanj vještačka(u sudskom sporu to plati advokat kada zna da će dobiti spor). Iz inata sam se povukao i opet pošao na Sud. Kolege su su dobili po 420 eura, ja 550 eura, dakle ovaj put samo 30% više!
    • 2
    • 0
  • Zipp1 27.4.2017 07:37
    Kolege su normalno bile izrevoltirane zbog toga ali su mudro ćutjele, dok su meni indirektno upućivanje prijetnje da mogu ostati bez posla jer se uvijek nešto bunim i radim mimo drugih. Pri sledećem sporu sam opet, ovaj put direktno išao na sud, kolege preko Agencije. Oni su dobili 800 eura po tom sporu, ja i kolega koji mi se pridružio po 1275 - dakle skoro 60% više!
    • 2
    • 0
  • Zipp1 27.4.2017 07:34
    Zbog toga, a vidjevši da su i tu mutna posla i da ću ponovo biti zakinut, povukao sam zahtjev za mirno rješavanje sporova preko Agencije i predao ga sudu. Kolege su mi preko Agencije dobile 405.00 eura, ja preko suda više od 600.00(dakle 50% više), plus što je advokat na ime troškova uzeo od firme skoro 900.00 eura!
    • 2
    • 0
  • Zipp1 27.4.2017 07:31
    Što se tiče tzb "Agencije za mirno rešavanje sporova", takođe sve njihovi, podobni kadrovi. Idemo na moj slučaj. Kada sam sa ostalim radnicima firme predao spor Agenciji, na odgovor sam čekao 3 mjeseca iako je zakonski rok 30 dana. Kada sam tražio da se ispoštuje procedura(sam, mimo ostalih radnika) tamo su bili "ao, nije trka" - narodski rečeno.
    • 2
    • 0
  • Zipp1 27.4.2017 07:28
    Nijesu državni službenici krivi što su postavljeni a podobni direktori svako malo zakidali(da ne napišem pravu riječ) radnike na osnovu potraživanja. U svakoj državnoj ustanovi ima milion pravnika i računovođa, i kako se moglo redovno dešavati da im se mimo zakona ne isplaćuje ono što ih sleduje? Jesu li tu krivi oni ili "menadžment"? Zašto Medenica njih nije prozvala? - Zato jer su joj to partijski i "biznis" drugovi!
    • 2
    • 0
  • Zipp1 27.4.2017 07:25
    Novinari kod nas često prave osnovnu novinarsku grešku - rijetko kada se informišu kod druge strane. Državni sam službenik, idemo redom: U "p" od pravne države Vesan Medenica bi zbog ovakve izjave trebala biti smjenjena, a državni službenici da većinom nijesu "podobni glasači", primjeljeni na posao preko partijske ili rodbinskih veza, bi se pokupili ispred Vrhovnog suda i tražili njenu ostavku.
    • 3
    • 0
  • Laza 27.4.2017 07:24
    Pa vi ste to napravili kada ste podigli advokadske tarife sta se pravite blesavi
    • 1
    • 1
  • joma 27.4.2017 07:12
    A što da se radi sa advokatskim tarifama po 100,00 eura koje naplaćuju kad utužuju sirotinju za dug za telefon, vodu, smetlarinu i to nerijetko za dug koji je manji od 100,00 €. Država im je omogućila da se bogate na račun sirotinje, SRAMOTA
    • 2
    • 1
  • Bokelj 43 27.4.2017 06:52
    ovo bi trebalo da su dvije najmudrije glave u crnogorskom pravosuđu. Gosn. Mladen Vukčević nikada nije radio u pravosuđu (mmm, da bio je direktor DPS) a predsjednik je Sudskog savjeta. Gđa Medenica ne zna da ne bi bilo tužbi i sporova da ministarstva redovno zaposlenima izmiruju plate i ostala primanja
    • 1
    • 1