navigacija Naslovnica Premium

KO JE ODGOVORAN?

Berkuljan: Nedostaje čitav jedan muzej u muzeju

Gosti u studiju bili su: Aleksandar Berkuljan, tehničar u informacionom centru Narodnog muzeja, Pavle Pejović, bivši direktor Narodnog muzeja, Petar Ćuković bivši direktor Narodnog muzeja, Milica Martić, Direktorat za kulturnu baštinu.

Svi komentari Komentara: 30

• Basilides 8.12.2017 07:57
    Bravo za Petra Komnenica. Jos jedno je "dokazao" da je vlast kriva za sve u CG? Nevaspitano osudjivanje, impliciranje da su lopovi, nesposobni, glupi, i slicno. ljudi koji gostuju u "njegovoj" emisiji, i zauzimanje pozicije moraliste je ruzno. Zasto ne shvati da mnogi nece u njegovu emisiju zbog njega i njegove agresivnosti, nadmenosti i neobjektivnosti?
    • 0
    • 1
  • doko 8.12.2017 06:15
    Nesposobni su ljudi koji su postavljeni na odgovorna mjesta a ne rade nista osim sto platu primaju ,od ministarstva do uprave muzeja .Nije samo slucaj sa muzejom na Cetinju vec sirom CG. Mnogi su poharani i u rukama su nesavjesnih i nesposobnih ljudi.Mora se pod hitno mjenjati od ministarstva do uprava muzeja i treziti odgovornost pojedinaca za ovakvo stanje . SDT sve ovo treba ispitati i pokusati da vrati bar dio pokradenog blaga i sprjeci dalje otudivanje eksponata od politickih lopova
    • 2
    • 0
  • Ričard 8.12.2017 05:37
    @Srđi Pavloviću Gospodine Pavloviću ne znam ko je u to vrijeme nosio ključeve od depoa i objekata ,a tek u zadnjih desetak godina se tek ne zna ko sve nije imao ključeve od muzeja kad su se renovirali, tako da me ne bi čudilo da falo pola eksponata.
    • 1
    • 1
  • Ričard 8.12.2017 05:30
    Gospodine Komnenić bilo bi poželjno da vi kao novinar napravite još jednu emisiju u kojoj bi godpodin Pavle Novaković rekao od koga je kupio isti grb koji je prodao muzeju kada je Ćuković bio direkror.Pretpostavljam da ga je kypio u vrijeme ,,vladavine " godpodina Pejovića.
    • 2
    • 0
  • Srdja Pavlovic 8.12.2017 05:28
    Nestanak eksponata nije novina. Pricao mi je pokojni Jovan Vukmanovic da je on kasnih 1960-tih napravio spisak od preko 2000 eksponata koji su uzeti "na revers" i nikada nijesu vraceni. Jedan od tadasnjih funkcionera mu je rekao da su i oni "htjeli da osjete kako je spavati u kraljicinom krevetu".
    • 2
    • 0
  • Ričard 8.12.2017 05:18
    Čudo jedno Pejović imao samo jednu prijavu u vezi ulaznica.Procesuiran prodavač ulaznica tako što i dan danas radi u muzeju, a onih drugih slučajeva što su mu prijavljivani da se troduplo skuplje prodaju knjige na dvorsku suvenirnicu nikome ništa.O ulaznicama u tom objektu i da ne pričamo jadni gosti kao u Bermuddkom trouglu da su ušli.Uđu i plate a u evidenciju ih nigdje nema.Što se tiče Ćukovića njegova bivša sekretarica pronevjerila pečate epilog PRODAJE ULAZNICE.Radnici slijede dir.
    • 3
    • 0
  • Бритва 8.12.2017 00:23
    Каква власт, такав и плебс.
    • 1
    • 0
  • Tesla1 7.12.2017 22:30
    Svakati cast Berkulja i da ima pravde i ljudskosti Markovic je treba pod hitno da te nagradi jer si otkrio najvecu pljacku za ovih 27 god dpsovskog bitisanja na politickoj sceni i oce Pavle pejovic I cukovic silom nasramotu da se pravdaju i ova marticka snjima bre u zatvor neka pricaju dje su stvari nestale .
  • ( 1 )
    • 8
    • 0
    Kulturni 7.12.2017 22:48
    Ovi iz ministarstva kulture nisu ništa manje krivi, ako ne i više od ovih iz muzeja. Neradnici, neodgovorni. Sad se kao čude nešto.
    • 6
    • 0
  • Kulturni 7.12.2017 22:27
    Imamo li mi u Crnoj Gori, Ministarstvo kulture??? Ne, sva je prilika.
    • 6
    • 0
  • Jojo 7.12.2017 22:21
    E kukavno ugašeno Ministarstva kulture, imaju li oni Ministra, pomoćnika ministra? Poslali ovu ženu, ona kao da je sa kruške pala, pitaju je nešto, ona odgovara potpuno desete stvari. Je li moguće da je ovo činovnik ministarstva? Svašta sam se nagledala , ali ova je žena stvarno prizor. Sprdnja, na šta smo spali.
    • 7
    • 1
  • Ladni 7.12.2017 22:07
    A ova Marticka iz Ministarstva je tek katastrofa, kako obraza ima išta da kaže. Ona zadnjih 30 godina skuplja prašinu u tom Ministarstvu. Taj Direktorat za kulturnu baštinu je raspad sistema, oni se u svoj posao ne miješaju. Đe im je direktor Direktorata noćas, nije smio da dođe, nego su poslalu ovu da ih brani, a ona ne zna o čemu priča. Svako li radi u tim ministarstvima.
    • 6
    • 1
  • KuriloKurilovic 7.12.2017 21:44
    Nisam ja, nisam ni ja, nisam ni ja, nisam ni ja...
    • 6
    • 0
  • apis66 7.12.2017 21:44
    A sta mislite da su se dokopali crkvenog blaga. Kukala nam majka
    • 7
    • 0
  • apis66 7.12.2017 21:42
    ,Ovoj dvoici sto sami sebe odlikuju treba odma uhapsiti. Pejovicu sram te bilo.
    • 8
    • 0
  • Mila K 7.12.2017 21:16
    Zamisliti bijednika koji je eventualno prisvojio Njegosev namjestaj. Pa, takav mora sebe zvati patriotom, uzeti partijsku knjizicu i cijediti drzavni budzet ne stvarajuci, nego rentirajuci nesto sto ne pripada nikome licno. Cak i da se nije prisvojio, nego izmjestio, namjestaj negdje po ambasadama, skor je istovjetan- ponizavanje Crne Gore. Sposobni i snalazljivi, nema sto?
  • ( 1 )
    • 7
    • 0
    wasToni 7.12.2017 21:45
    Tačno rečeno - bijednika.
    • 2
    • 0