navigacija Naslovnica Premium

NOVO RJEŠENJE

Džomić opet mora iz Crne Gore?

Podgorička policija odbila da svešteniku Srpske pravoslavne crkve omogući privremeni boravak u Crnoj Gori,čeka se odluka MUP-a po žalbi advokata Dragana Šoća

Svi komentari Komentara: 97

• MNE-ODSRBICA 16.9.2012 10:37
    Ovaj je protiv drzave i kad liturgiju sluzi,kao i svi iz SPC.Obnovit cemo CPC!
    • 0
    • 0
  • galeb 14.9.2012 08:18
    dajte zemlju lopinama da je prodaju i dobicete dozvole za rad, a najglasniji su ovi crnogorci koji nemaju veze sa crkvom
    • 0
    • 0
  • MNE #1 14.9.2012 05:10
    Opet? Zar je ikako i napustao?
    • 0
    • 0
  • Montenegringo 13.9.2012 16:28
    Mika,Papa je registrovao cijelu drzavu-Vatikan,a ne samo crkvu.Nemoj se truditi ove toliko da branis kada i sam znas da to mi najmanje ne zasluzuju.Kad bi se vratila autokefalnost,onaka kakva je i bila prije 100 godina,narod bi se ovuda preko noci pomirio.Nije mi jasan i ne mogu naci bilo koji razlog zasto se to ne uradi,bez da se ima namjera,daljinski,CG drzati uvijek u stanje nestabilnosti i podjela
    • 0
    • 0
  • Časni Sude 13.9.2012 15:48
    @mika-potomak zelenasa Ne govorimo o Papi, nego o Isusu i o tome što je on govorio kako Hrišćani treba da se ponašaju. Pretpostavljam da si istoriju učio od Slijepog Guslara Filipa Višnjića, pa samim tim nisi čuo za: Milanski Edikt Cara Konstantina iz 313-te, Sultanov Ferman iz 1766-te , ukaz Kralja Aleksandra iz 1920-te... Sve se to poštovalo zato što je moralo, pa samim tim moraju i propisi Crne Gore.
    • 0
    • 0
  • mika-potomak zelenasa 13.9.2012 15:09
    @Logicar: Pa nije cita propovjed da ljudi bacaju bombe,nego je pjevao u drustvu na nekom veselju pod dejstvom rakije,ako cemo u dlaku.Nijesam reka da je to za primjer,jer kao pop treba da daje pouke,a ne da pije dok ga snimaju,ali i popovi su ljudi,nijesu bezgresni.Ima primjera vazda i u RKC i u PC itd @Casni Sude: Jest,i Papa se registrova u Rim,npr.. I ja i ti vrlo dobro znamo da je MCP registrovana pravno,i ko zna od kad u narodu.Ovo je u stvari politicka igra i nacerivanje pred izbore.Koska.
    • 0
    • 0
  • Časni Sude 13.9.2012 14:03
    @mika-potomak zelenasa Ja bih volio da mi ti Mika, kao veliki Pravoslavac, objasniš zašto Crkva koja sebe naziva Hristovom odbija da se registruje, iako je Hrist još prije 2000 godina rekao da treba dati " Bogu Božije, a Caru Carevo "? Ako Onaj kojega poštujete zahtijeva da se poštuje zakon, zašto onda ne rade onako kako je On govorio? Ili možda misle da im je Bog dao mandat da rade što ih je volja i da ne podliježu nikakvim zakonima?
    • 0
    • 0
  • Logičar 13.9.2012 13:42
    O čemu pričaš Mika ? Jeli crkva univerzalna , kako sami kažu u crkvi nema "jelina ni judeja" , e pa vidiš kod nas ima , mislim da je razlog baš u ovakvima kao što je Džomić , popovima koji nijesu iz CG , nikad oni neće razumjeti kompleksnost ljudi sa CG prostora , što ne ču nekog našeg popa da počne da lupa kao Džomić ili onaj iz Dajbaba . E pa možda je po tvojoj mjeri hrišćanstvo=srpstvo , ja to ne pročitah u Bibliji , i da pop propovjeda da se bacaju bombe , još da je to nekom OK ?
    • 0
    • 0
  • Montenegringo 13.9.2012 13:36
    Mika,tvoja je registrovana na BG table i nereguralno se vozite i jurcate ovuda ,bez zelenog kartona,sa 3 promila sljive u krvi,a ova nasa policija vas ne zaustavlja,pa vi ,osokoljeni,jos po gasu...
    • 0
    • 0
  • mika-potomak zelenasa 13.9.2012 12:42
    I da,moram pitati,vi iz sluzbe to bolje znate: Ako ja npr osnujem nvo crkvu Crne Gore,moram li je svake godine registrovat,i na koje table?Koliko dodje registracija?Moze li na NK ili PG table,ili iskljucivo mora na CT?hvala unaprijed.
    • 0
    • 0
  • mika-potomak zelenasa 13.9.2012 12:11
    @Logicar:Nemoj tako blago.To je slaba mjera,treba popove rijesit ka sto je radio Staljin.Ne sumljam da ce uskoro svasta biti u usijanim glavama. Kad popije par casica loze,covjeka ponese pjesma,e sad sto nije prikladna za mase u Crnoj Gori a do prije 15godina je bila,to je vec problem u mozgu.. Ubuduce iskljucivo da pjeva``Oprosti mi pape``,``Marjane moj``,ili neku od Semse Suljakovic ili Fazlije,mada bi mozda bila prikladna `Lijepa nasa domovino`,u skladu sa bratsvom i jedinstvom,zakaj ne?
    • 0
    • 0
  • Montenegringo 13.9.2012 12:00
    SPC namjerno ubacuje gomilu popova iz Srbije jer se boje makedonskog scenarija u CG.Tu tajnu operaciju niko ne pominje,a izvodjac radova je odbjegli crnogorac Amfilohije.
    • 0
    • 0
  • surutka 13.9.2012 11:33
    Ovaj popčić je nešto najljigavije u inače č.tn.čk.j SPC koju vjernici srbi nazivaju crkvom.
    • 0
    • 0
  • Logičar 13.9.2012 09:36
    Samo ne znam koji bi to pop pjevao "bacajte bombe četnici" ?? Za mene Džomiću ti i nijesi hristov pastir kada propagiraš da se "bacaju bombe" , nego običan ideolog četništva , samo da si zdravo i sretan put !
    • 0
    • 0
  • atomic betty 13.9.2012 09:35
    a ovi veliki vjernici SPC,koji,sudeći po komentarima,ovu spodobu koja nosi pištolj pod mantijom,smatraju nekim crkvenim autoritetom,neka odu pod Ostrog da vide kakav je ta SPC vašar i trgovinu napravila tamo...i ne samo tamo:svaka im je crkva u CG kasica-prasica!na ikoni zalijepljenih 5 eura(svetac manje uplate ne prima) u skoro svakoj crkvi,eto se uvjerite se na trgu u hn,npr.kako mi je DPS ogadio patriotizam,tako mi je SPC ogadila religiju!
    • 0
    • 0