navigacija Naslovnica Premium

ZBOG PRAVOSLAVNE CRKVE U UKRAJINI

Ruska crkva prijeti "akcijama odmazde" Vaseljenskoj patrijaršiji

Ruska crkva insistira da je pravoslavlje u Ukrajini pod njenim autoritetom, ali da mnoge ukrajinske parohije odbacuju nadležnost Moskovske patrijaršije

Svi komentari Komentara: 9

• Mali.kuč 9.9.2018 13:11
    sve ove autokefalne crkve bih objedinio u jednu Pravoslavnu crkvu sa sjedistem u Istanbulu, a ruse bih, ako nece, jer su vazda bili protiv jedinstvene Pravoslavne crkve, lagano iskljucio, i uveo novi pravi kalendar Srbima, koji postuju svi pravoslavci osim Srba i Rusa. dosta je bilo razjedinjenosti pravoslavaca i da svako vuce na svoju stranu!
    • 1
    • 0
  • adabaro 9.9.2018 04:15
    Da vratimo mi nasu autokefalnu crkvu istim argumentom kako su Srbi pridobili priznanje Veseljene. Da svaka pravoslavna crkva nosi ime drzave u kojoj je. Ujedinili su nas na silu a mi se razjedinili na lijepe pa da na lijepe i vratimo oteto!! A rusi kako oce tamo.
  • ( 3 )
    • 1
    • 4
    Пипери 9.9.2018 12:26
    Мислим да ти не одеш и цркву.
    • 0
    • 0
    Пипери 9.9.2018 12:27
    *идеш у цркву
    • 0
    • 0
    Mali.kuč 9.9.2018 13:12
    ne no ti ides
    • 0
    • 0
  • Atos 9.9.2018 00:29
    montenemagare na aparatima
    • 3
    • 3
  • Montenegringo 8.9.2018 21:49
    Pa,srpska se crkva oslanja na vaseljenskog?Iz Carigrada i od sultana su postali autokefalni.Oće li Irinej stat u odbranu?Tu mu je matica.Ipak.mislim da će bit izdaja.ka i vazda kod njih.
    • 7
    • 7
  • Montenegringo 8.9.2018 21:42
    Srećom,mi Grci i Bugari smo u NATO-Inače bi bili mi sledeći.Ovi su prsli skroz.
    • 6
    • 7
  • Montenegringo 8.9.2018 21:40
    Ovizi su najveći krvoloci Pravoslavlja.Druga pravoslavna crkva je ukrajinska,po članstvu,pa vidimo što čine.Srbi će ga tek nagraisat.
    • 6
    • 9