navigacija Naslovnica Premium

KOSMOS ISPOD SAČA

Ti hladni Šveđani

Ako poredimo video koji je napravila Elin Erson iz Švedske, gdje mi vjerujemo da žive strašno hladni ljudi, sa videom iz Mediteranske Crne Gore, gdje žive isključivo hrabri i srdačni ljudi, može samo da nas bude sramota

Svi komentari Komentara: 5

• naivan 30.7.2018 10:11
    čudo je kad se posa dobija na kašičicu ... kad ga izbubiš, a vlast te štrikira kao nepodobnog- nema više opstanka ni tebi ni familiji .... kad je egzistencija dovedena u pitanje zaboravlja se i čojstvo i junaštvo i vjera ... zato smo se nekad turčili , zarto smo danas manji od makova zrna
    • 0
    • 0
  • wasToni 29.7.2018 18:15
    Ova djevojka dolazi iz sredine u kojoj je društvo ispred našeg (i materijalno i duhovno) pa recimo dva vijeka. U prosjeku, ljudi sa tim porijeklom su skromni, tihi i nenametljivi (ima izuzetaka, naravno), dok je kod nas još na snazi dokazivanje na najniže moguće načine i pokazivanje sebe samoga. Ono što mi nikad neće biti jasno, koje su to osobine (osim eventualno izgleda) na osnovu kojih se Balkanci osjećaju superiornijima od ostalih?
    • 2
    • 0
  • navisticas 29.7.2018 09:18
    Razlog je jednostavan, u pitanju je zena i svi epiteti koji idu uz ovaj čin su izraz njene prirode bez obzira koje je nacionalnosti.
  • ( 1 )
    • 1
    • 0
    naivan 30.7.2018 10:12
    i kod nas su kojonesi ostali samo kod jošpokoje žene
    • 1
    • 0
  • Juda 28.7.2018 20:52
    Tako je Djuro. Gledao sam video i odusevio se. Toliko o tome kako smo emotivni i otvoreni a Svedjani hladni i bez empatije. Puna su nam usta te price. Pa znamo i da konstatujemo kako je njima dzabe svo bogatsvo kad nemaju nasu balkansku dusu! hahaha, kakav vic, kakva zabluda..
    • 11
    • 0