navigacija Naslovnica Premium

SREDNJE MOGU OBUSTAVITI RAD, VRTIĆI NE

Tri godine se dogovaraju kako da štrajkuju

Zakon o štrajku stupio je na snagu u martu 2015, a predškolske ustanove i osnovne škole ubraja u “djelatnosti od javnog interesa, čiji bi prekid rada... mogao da ugrozi život i zdravlje ljudi ili opšti interes građana”. Propis predviđa da će se državni organi i sindikalci dogovoriti o miniumu procesa rada, najkasnije u roku od tri mjeseca od donošenja zakona

Svi komentari Komentara: 14

• sve ce to narod pozlatiti 31.8.2018 13:16
    Svako mora imati pravo na strajk.Minimum procesa rada je farsa izmisljena da se onemoguci strajk i obesmisli svaki protest.Bez minimuma procesa prezivljavanja od bijednih plata nema ni minimuma procesa rada.Sta me boli kur.. za minimum procesa rada kada mi iskljucuju struju ili mi dijete nema sta da obuje sutra kada krene u skolu.Zalosno je da se u XXI vijeku radnici u CG bore za ona prava(strajk,slobodni dani,placeni odmor,osmocasovno radno vrijeme,bolovanje,primanja dovljna za zivot itd.) .
  • ( 1 )
    • 6
    • 0
    sve ce to narod pozlatiti 31.8.2018 13:20
    za koja su se borili radnici u IXX vijeku.Socijaldemokrate na vlasti a socijalna i radnicka prava kao u robovskom drustvu.
    • 4
    • 0
  • kokogroko 31.8.2018 11:19
    Crna gora nema sindikat to je sušta istina .Ovo što se naziva sindikatom je samo ostavština iz Titove jugoslavije.O kakvom sindikatu vi pričate kad večina radnika koji rade kod kriminalaca koji su se na muci naroda obogatili nema nikakvo sindikalno,a ni drugo pravo osim da robuje kriminalcu.Uozbiljite se ljudi i nađite recimo u Splendidu sindikat da ne idemo redom,ima li ga u Port Montenegro ,ima li ga igdje dje nešto nije ostalo poslije Tita.
  • ( 1 )
    • 8
    • 0
    Pedja40 31.8.2018 11:48
    Kako nema ,sjeti se legende Danila Popovica,vjeciti ptesjednik SSSCG,jaci je bio nego ijedan ministar u vladi,ministar za "gasenje pobuna"zapancen I po tome sto nikad nije napravio niti jedan radnicki protest,osim par setnji izletnickih.u njegovo vrijeme je odradjena tzv.postena privatizazija a vi radnici znate kako ste prosli,no me nebi iznenadilo od radnika da mu predloze ime za neku od ulica u prestonici ili makar fabrike ako je ima dje.e moja radnicka"raso"
    • 2
    • 0
  • Summer son 31.8.2018 10:57
    Odavno važi riječ da je prosvjeta ogledalo drustva ! Primaju se podobni i to obicno zenskog roda jer se zive ne cuju ... Isto vazi i za uprave skola i vrtica ... Plate sprdnja ... stalne toboznje reforme ... inspekcije ... ogromna papirologija . Vise se traze papiri , nego znanje ucenika ... Inspektori geografije uce matematiku profesore matematike , a Latinski profesore latinskog ....
    • 2
    • 0
  • transformer4 31.8.2018 10:13
    Bolje bi bilo da se dogovore da ne glasaju za DPS
    • 3
    • 0
  • Predsjednik_Bojanić 31.8.2018 09:52
    Izbrisaste mi komentar dje sam vas pricitao kao bukvar u vezi RASKRVAVLJENJA u Budvi😀😀😀Neka ste zdraooo😂😂
    • 3
    • 0
  • Pedja40 31.8.2018 09:44
    Brisete komentare,naravno svi ste umreezeni u istom projektu sto sam rekao za "akademce"vazi I za polupismene novinare.
    • 4
    • 1
  • MaliMilo 31.8.2018 09:28
    Prosvjetari su na margini vec decenijama, ne godinama...sjete ih se pred pocetak skolske godine, a resorno ministarstvo i ovaj Sindikat su sami poslusnici i marginalci...nista se ovdje ne moze ni mijenjati jer nikome ne treba obrazovana i napredna nacija. Takvi stete, pa odose vani gdje mogu koristiti.
    • 4
    • 0
  • Zvrk 31.8.2018 09:27
    ne smiju!!!
    • 1
    • 0
  • Maču1pikču 31.8.2018 08:47
    migo stijepovic definitivno nije znao padeze ni glavne gradove evrope al su mu ministarstva i opstina pg bili mirni. od kad je sehovic preuzeo prosvetu svaki cas neki problem.
    • 3
    • 1
  • Markes 31.8.2018 07:56
    predškolske ustanove i osnovne škole ubraja u “djelatnosti od javnog interesa, čiji bi prekid rada... mogao da ugrozi život i zdravlje ljudi..sordaju se sa nama
    • 5
    • 0
  • Markes 31.8.2018 07:54
    Isclanicu se iz sindikata ako ne bude strajka.Nijednom nam nisu povecali platu u zadnjih 10 godina a samo je gorivo 2 puta poskupljivalo ove godine.Svaki drugi konobar zaradi platu prosvjetnog radnika i to bez baksisa.Strajk nego što.
    • 7
    • 1
  • -BenAkiba- 31.8.2018 07:29
    Uhljeb,uhljeb no strajk. DPS.
    • 2
    • 0