navigacija Naslovnica Premium

"NEMAMO NACRT RJEŠENJA, NISMO NI BLIZU NJEGA"

Vučić: Ne pada nam na pamet da priznamo nezavisnost Kosova

"Obaveza je moja da kažem da ćemo, dragi prijatelji, i u dobru i u zlu uvijek biti uz naš srpski narod na Kosovu i Metohiji", rekao je Vučić

Svi komentari Komentara: 366

• KoqeBolje 10.9.2018 15:43
    Znate sto je najbolje u ovom tekstu i medju ovim komentarima, to sto mi posred teksta ispade reklama "solja WC-a" i tu prestadoh da citam, Bog je veliki! hahaha
    • 0
    • 0
  • rudi 10.9.2018 12:37
    treba zvati Turke da ucestvuju u dijalog ipak i oni imaju duboke korijene na Kosovu
    • 0
    • 1
  • Orthodox_Jedi 10.9.2018 09:54
    Mi Srbi smo nebeski narod. Ali smo takodje i strpljivi, sve ce doc na svoje.
    • 3
    • 3
  • adabaro 10.9.2018 01:30
    Ovo je razvukovanje pameti, slicno onome sto su radili sarajlijama ali mirnim sretstvima. Ako su srbi osudjeni da ih maltretiraju i bombarduju sa svakodnevnim glupostima sto morate vi bombardovat nas. OK bio je na kosovo to je vijest a sto bi ulazili dublje kad nema vijesti, nista se desilo nije osim nove izjava pateticara. sjesite i vi malo sa entuzijazmom!!!!
    • 3
    • 2
  • CGpocker 9.9.2018 23:56
    Samo jedno jutro OSVANUCEMO i u Kosovu Polju, i u Gracanici , i u,,,,,, a Bogomi i u Banje, s Bozijom pomoci! Zivi bi pa vidjeli ! Na neki Vidovdan, ponovo ce zatrubiti SRPSKA TRUBA S KOSOVA !
  • ( 2 )
    • 4
    • 4
    BlazzoMilov 10.9.2018 00:08
    U Banje vam danas predsjednik nije mogao. Nijesu mu dali. Rekli: S Amerima smo se dogovorili, ali ne da vas puštimo u Banje. I nijesu ga puštili. A o tvojoj besjedi Vučić je danas rekao: "Priča da ćemo jednog dana moći da im vratimo milo za drago, su bajke za djecu." Ali to ne znači da ti ja branim da izmišljaš. Naprotiv, samo nastavi
    • 2
    • 3
    rudi 10.9.2018 01:28
    bajke vise ne pocinju sa onim jednog dana sad je to jednog jutra
    • 2
    • 1
  • BlazzoMilov 9.9.2018 23:54
    Danas srbi slave što im je predsjednik uopšte ušao na Kosovo. Eto što ostade od onolike Velike srbije. A koliku su je crtali. Ma ne bi ni ušao da Amerikanci nijesu rekli Albancima da ga pušte, poslušan je, trebaće im. On je taj koji će da izgura Kosovo u UN i organizacije kao što je OEBS. Kosovo će biti svuđ primljeno, a srbi se faliti kako ga nijesu priznali. Što će im to kad ga najjači priznaju?
    • 4
    • 4
  • BlazzoMilov 9.9.2018 23:49
    ...To je zapečatilo sudbinu i Kosova i Srbije. Nikada neće riješiti problem, niti mogu u EU ili neku takvu zajednicu sa takvim teritorijalnim problemom. S druge strane, Kosovo će moći obavljati funkciju države, nepriznato od Srbije. Siva zona Evrope. Biće leglo kriminala, korupcije i malverzacija, ali na to smo navikli
  • ( 4 )
    • 2
    • 4
    sonnyy 9.9.2018 23:50
    Znači li to da su partizani bili "paravojska"... Ne trči...
    • 1
    • 1
    BlazzoMilov 10.9.2018 00:06
    Opet miješaš epohe - prije završetka Drugog SV Rata i poslije '90-te. Znaš ti dobro. S tom razlikom da su Ruje (tada Sovjeti) napali i okupirali suverene države Poljsku, Čehoslovačku, Mađarsku... Isto kao Adolf za vrijeme 38-45. E zbog takvih se to radilo. Srbija nije imala šanse. Ona nije SSSR niti onako silna Njemačka. Zato su ostali praznih šaka
    • 0
    • 1
    sonnyy 10.9.2018 00:42
    Koje epohe, pa znaš li da je veloki brj čjudi koji pamti dr.sv rat bio tu i kada je ovaj 91' počeo. Tako teza da "Ostale vojske su paravojske, sem vojski koje organizuje država na svojoj teritoriji" nije tačna drug..
    • 1
    • 2
    BlazzoMilov 10.9.2018 00:50
    Ma nemoj. I veliki broj ljudi je bio živ koji je pamtio 2. Sv Rat kad su koristili gas kao sredstvo u ratu i atomsku bombu, pa sad to niko ne bi smio. Promijenilo se mnogo toga, sem za vas srbe. Vi ste ostali isti i još sanjate da možete mačem na Turčina. A i Vučić vam lijepo kaže da je to priča za malu đecu
    • 3
    • 1
  • BlazzoMilov 9.9.2018 23:46
    Napad na suverene države se smatra agresijom, pogotovo kad Vojska Jugoslavije odbija da prizna da je učestvovala u ratu. Ostale vojske su paravojske, sem vojski koje organizuje država na svojoj teritoriji. Vučić konačno počinje da priča istinu, a ne bajke kao ovi što sve izmišljaju. Zna da je nemoguće da vrati Kosovo. Može jedino da ga ne priznaje...
  • ( 2 )
    • 2
    • 4
    sonnyy 9.9.2018 23:50
    Znači li to da su partizani bili "paravojska"...
    • 2
    • 2
    sonnyy 10.9.2018 00:27
    Koje epohe, pa znaš li da je veloki brj čjudi koji pamti dr.sv rat bio tu i kada je ovaj 91' počeo. Tako teza da "Ostale vojske su paravojske, sem vojski koje organizuje država na svojoj teritoriji" nije tačna drug...
    • 2
    • 0
  • BlazzoMilov 9.9.2018 23:44
    Ali, kod ostalih slučajeva, nema više promjene granica. Rusija je probala, ali im je šteta ogromna. Sankcije ih pritiskaju, a i stradaju im vojnici u Ukrajini. Cijena je ogromna da se nauče pameti: ne možeš više napadati drugu državu i otimati teritoriju. To je prošlo vrijeme. Nijesu uspjeli ni sa Krajinom, niti sa RS, niti Dubrovnikom, tj. Prevlakom. Nema toga.
    • 3
    • 4
  • BlazzoMilov 9.9.2018 23:41
    Ne vladaju više isti zakoni koji su vladali prije 100 ili neki vijek više. Turci su osvajali Evropu, mijenjale su se granice, srbi su oružjem 1912. osvojili Kosovo i Vojvodinu... Nema toga više. Danas važe druga pravila. Da bi postigli trajniji mir, dogovor je - nema promjena granica. Eto, Kosovu se pogledalo, jer su trpjeli progone, a i srbi su potpisali da njihova vojska ne brani više Kosovo. Tako su ga izgubili, jer nemaju više teritorijalni integritet.
    • 3
    • 6
  • BlazzoMilov 9.9.2018 23:38
    "Priča da ćemo jednog dana moći da im vratimo milo za drago, su bajke za djecu." - Tako se Vučić čučnuo i izvršio "obavezu" nad onima koji svaki dan mlate gluposti: viđećete jednoga dana. To ovi naši "mozgovi" sa komentara pišu kako će jednoga dana ovo, drugoga ono. A svi znamo kolika im je "istina" to što pišu. Izigravaju Tarabiće i predviđaju budućnost, kako će vratiti "srpske" zemlje, a svi normalni znamo da su to bajke, da se time brane od priznanja poraza
    • 3
    • 6
  • CGpocker 9.9.2018 21:38
    Evropa je tu nebitna, tu je bitan Vašington. Da je izašla jedna američka jedinica van kasarne i krenula ka barikadama pre nego što je došlo do paljevine, Albanci ne bi zapalili ni jedan papirić. E, ovo je sad ono što sam pričao kad su govorili da je došao Srbin za komandanta Bondstila, ma i on isto sluša što mu narede. Nema on veze sa Srbijom, to što on slavi Svetog Nikolu, to blage veze nema - podseća Lazanski.
    • 6
    • 3
  • CGpocker 9.9.2018 21:36
    Mislim da je poseta predsednika bila fantastična diplomatska pobeda, pokazala je Srbija celom svetu svoje otvoreno lice, da nudi ruku prijateljstva, pomirenja, da nudi civilizacijski dijalog... Sve je to druga strana odbila! Da li će ovo biti dovoljno Briselu, EU, Americi, sponzorima kosovske kvazi nezavisnosti, ja ne znam, samo znam da je ovo pokazalo da Kosovo nije nezavisno,
    • 6
    • 4
  • CGpocker 9.9.2018 21:36
    Kosovo nije nezavisno, jer oni ne mogu da zabrane predsedniku Srbije da dođe dole, pokazalo se da ta njihova odluka ne znači ništa! E, sad što predsednik nije došao u Banju... Mislim da je dovoljno to što je održan miting u Kosovskoj Mitrovici, za sada, a videćemo šta će biti. Mi smo pokazali da nudimo civilizacijski dijalog, mirna rešenja, a oni su pokazali da nisu za to - smatra Lazanski.
    • 7
    • 2
  • CGpocker 9.9.2018 21:33
    To je dokaz da je to jedna divlja, kvazi država i pokazatelj da Albanci ne žele Srbe na Kosovu. Ni vlast, ni opozicija, ni većina njihovog naroda ne želi Srbe na Kosovu i to je poseta predsednika Srbije pokazala. KFOR nije mrdnuo prstom, nego su se pokrenuli tek kad je nastala blokada puteva ka Banji! Jasno je da je KFOR pristrasan, da je NATO još jednom omanuo, a da Brisel vodi jednu lucifersku politiku. Šta znaci saopštenje Brisela ? To je ponavjanje starih stvari - jasan je Lazanski.
    • 6
    • 4