navigacija Naslovnica Premium

OSTVAREN CILJ

1.8.2012 13:42

Savladana Angola, Crna Gora u četvrtfinalu

U meču prepunom preokreta, sve je riješeno sredinom drugog poluvremena, kada su „crvene” bile sjajne u odbrani, Vukčević branila sve, a nagrada je bila serija 7:0 za nedostižnih 23:17

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

London - Prvi cilj je ispunjen, rukometašice Crne Gore su u četvrtfinalu Olimpijskih igara!

U meču koji je rješavao praktično sve, Maja Savić i drugarice dugo su se mučile sa Angolom, baš kao i na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, ali je epilog bio isti kao u decembru - upisana je pobjeda (30:25) i osiguran ulazak u nokaut fazu.

Samo što su ovog puta „crvene” među osam, a ne 16 najboljih...

Do kraja takmičenja po grupama ostala su još dva meča, u kojima su rivali Hrvatska i Rusija.

Te utakmice, po svemu sudeći, neće biti previše rezultatski bitne, jer se u grupi B ama baš ništa ne zna. Ni ko će igrati u četvrtfinalu, a kamoli ko će sa koje pozicije ući u nokaut fazu.

Dueli sa „vatrenima” i „zbornajom”, međutim, imaće veoma veliku važnost sa drugog aspekta - izabranice Dragana Adžića u njima će juriti optimalnu formu.

U London su stigle nakon priprema na kojima nisu odigrale nijednu utakmicu, a primjetno je da iz meča u meč igraju sve bolje...

Okršaj sa osmostrukim uzastopnim prvakom Afrike bio je izuzetno uzbudljiv sve do 38. minuta, kada je Angola posljednji put povela na utakmici (17:16).

Tim Vivalda Eduarda do tada je uglavnom vodio, u jednom trenutku imao i plus tri (10:7), a Crna Gora je dugo tražila način kako da zaustavi fizički superiornije igračice.

I našla je pravi recept početkom drugog poluvremena.

Maja Savić i Jovanka Radičević su iskoristile isključenje Marselinje Kijale da preokrenu na 18:17, a onda se dogodio vjerovatno i ključni detalj na utakmici - Marina Vukčević je odbranila sedmerac Izabel Gijalo i podigla samopouzdanje i sebi i saigračicama.

Djevojke u bijelim dresovima počele su da igraju kao u transu, pogotovo u odbrani, Vukčevićeva je branila sve, pa je očas posla postignuto još pet golova za nedostižnih 23:17 u 49. minutu.

Angola je pokušala da se vrati, vezala tri pogotka, ali je odgovor bio istovjetan (dva puta precizna Majda Mehmedović, jednom Bojana Popović), tako da je slavlje u 56. minutu, pri rezultatu 26:20, i zvanično moglo da počne.

Nažalost, nije moglo da bude potpuno, jer je nekoliko trenutaka ranije Milena Knežević na nosilima napustila teren nakon duela sa odbranom Afrikanki.

Crna Gora - Angola 30:25 (13:14)

London - „Bakarna kutija”. Gledalaca: 4.353. Sudije: Abdula i Bamutref (Katar). Sedmerci: Crna Gora 2 (1), Angola 4 (3). Isključenja: Crna Gora 6, Angola 6 minuta.

Crna Gora: BARJAKTAROVIĆ, Vukčević (osam odbrana i sedmerac), MILJANIĆ 4, Radičević 5, Đokić 1, Jovanović 1, RADOVIĆ, A. Bulatović, SAVIĆ 4, POPOVIĆ 6, LAZOVIĆ 1, K. BULATOVIĆ 6 (1), Mehmedović 2, Knežević 2.

Angola: Barbosa, DIREITO (13 odbrana), Vijegaš 1, MORAIŠ 5 (1), ALMEIDA 5, Gijalo 3 (1), Fernandeš 2, L. Kijala, BERNARDO 1, KARLOŠ 7, Baroš, M. KIJALA 1 (1), Santoš, KAZANGA.

26:20 Popović 54.

Milena Knežević dobila udarac u glavu, zbog čega je na nosilima napustila teren.

14:14 Radičević 34.

Baš kao i u Santosu u decembru, obje ekipe igraju u serijama, tako da se stalno smjenjuju u vođstvu. Duže je, ipak, kontrolu držala Angola, zbog čega i zasluženo vodi.

11:10 Savić 25.

10:10 Popović 24. (promašila sedmerac, pa dala gol)

0:1 Karloš 3.

Nakon poraza od Brazila, rukometašice Crne Gore pokušaće da se vrate na pravi put. I ne samo to - pobjeda nad Angolom otvorila bi im vrata četvrtfinala.

Dvije ekipe sastale su se i na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, "crvene" su u meču punom preokreta slavile sa 28:26.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

0 (0 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 53

• MNE #1 6 godina i 3 mjeseca
    Ja se nadam da ce uskoro biti donijet zakon za mogucnost podizanja optuznica protiv ljudi koji svasta pisu po internetu, jer je odavno pocela da se prelazi granica sale. Tako da oni koji se skrivaju iza kompjutera ne misle da im je tamo bas sve dozvoljeno. U svijetu postoje ti zakoni, doci ce i kod nas sigurno, samo je pitanje kad ce se pocet sprovodit.
    • 0
    • 0
  • nemam ime 6 godina i 3 mjeseca
    @bosko gogin komsija a okle cemo cut kad komentator ne umije da zacepi tad. Dako izadje snimak utakmice