navigacija Naslovnica Premium

FUDBAL

1.8.2012 22:36

Treća pobjeda Brazila, Britanija u četvrtfinalu

Strijelci za Brazil koji je još u prošlom kolu Grupe C obezbijedio plasman u četvrtfinale, bili su Danilo u 23, Leandro Damijao u 29. i Sandro u 52. minutu.

Selekcija Brazila na impresivan način plasirala se u četvrtfinale olimpijskog turnira, savladavši Novi Zeland rezultatom 3:0.

“Karioke” su jedina ekipa u Londonu koja je u prvoj fazi takmičenja zabilježila sve tri pobjede. Zanimljivo, selekcija Mana Menezesa je u sva tri meča u grupi postigla po - tri gola.

Protiv Novog Zelanda, međutim, Brazilci su prvi put sačuvali svoju mrežu, pa sa puno samopouzdanja ulaze u četvrtfinalne, gdje će ih čekati Honduras, drugoplasirani u grupi B. Golove za Brazil, koji je u posljednjih 15 minuta igrao sa igračem manje (crveni karton za Sandra), postigli su Danilo, Damjao i Sandro. Selektor Menezes malo je miješao karte, pa je Pato ostao na klupi i tek u finišu zamijenio Nejmara.

Drugi četvrtfinalista iz C grupe je Egipat, koji je u Glazgovu nadigrao Bjelorusiju i pobedom od 3:1 uskočio među najboljih osam, gdje će se sudarit sa Japanom.

Talentovani napadač Mohamed Salah, od ovog ljeta član Bazela, upisao se u listu strijelaca na sva tri meča grupne faze.

Šansu da uradi isto to propustio je Džeri Bengtson, u grupi D, čiji je Honduras odigrao “kontrolisanu” utakmicu sa Japanom, tako da su obje selekcije zadovoljne i sa 0:0 otišle u četvrtfinale.

U istoj grupi, nisu se previše natezali ni Španci i Marokanci, koji su takođe odigrali 0:0. “Crvena furija” tako napušta olimpijski turnir bez postignutog gola u 270 minuta.

Meksiko je minimalnom pobjedom nad Švajcarskom osvojio grupu B, dok je Južna Koreja sačuvala drugo mjesto poslije još jednog meča bez golova u popodnevnom programu - protiv Gabona.

I konačno, grupa A je igrana u noćnom terminu i završila se plasmanom Velike Britanije i Senegala u četvrtfinale. Britanci su imali sreće i sa publikom (nije se zviždalo himni na stadionu “Milenijum” u Kardifu), i na terenu, jer su savladali Urugvaj golom Staridža u 45. minutu.

Senegal je, s druge strane, sačuvao drugo mjesto remijem sa Emiratima.

Grupa A: Brazil - Novi Zeland 3:0 (2:0), Egipat - Bjelorusija 3:1 (0:0).

Grupa B: Japan - Honduras 0:0, Meksiko - Švajcarska 1:0 (0:0).

Grupa C: Južna Koreja - Gabon 0:0, Španija - Maroko 0:0.

Grupa D: Velika Britanija - Urugvaj 1:0 (1:0), Senegal - Ujedinjeni Arapski Emirati 1:1 (0:1).

Parovi četvrtfinala: Velika Britanija - Južna Koreja, Meksiko - Senegal, Brazil - Honduras, Japan - Egipat.