navigacija Naslovnica Premium

KAO NA TUR DE FRANSU

1.8.2012 19:30

Trijumf Britanaca u biciklizmu: Viginsu zlato, Frumu bronza

Britanci su tako zaokružili odličnu sezonu jer su Vigins i Frum prije dvije sedmice završili Tur d Frans kao prvi i drugi u generalnom plasmanu.

Britanac Bredli Vigins osvojio je danas zlatnu medalju u drumskoj biciklističkoj trci na hronometar na Olimpijskim igrama u Londonu.

Vigins je stazu dugu 44 kilometara izvezao za 50 minuta 39 sekundi i 54 stotinke. Iza Viginsa, sa minut i 18 sekundi zaostatka došao je Njemac Toni Martin i dobio srebrnu medalju, dok je bronza pripala Britancu Kristoferu Frumu.

To je bilo i prvi put u istoriji da jedan Britanac osvoji tu najprestižniju biciklističku trku.

Branilac titule sa Olimpijskih igara u Pekingu i jedan od najboljih hronometraša svih vremena, Švajcarac Fabijan Kanćelara na cilj je stigao kao sedmi sa zaostatkom većim od dva minuta.

Kanćelara je, međutim, u drumskoj trci voženoj u subotu imao težak pad na 15-ak kilometara do cilja, a do tada je bio u vodećoj grupi. Bilo je pitanje da li će uopšte danas nastupiti, jer je ponovo povrijedio rame koje je ranije operisao.

Na svom Tviter profilu Kanćelara, poznat po nadimku Spartak, juče je napisao da ima velike bolove, ali da će ipak izaći na stazu.