Sport

BUNDES LIGA - 17.12.2014

Lako za Bajern, HSV izgubio

Bajern je riješio da ozbiljno završi kalendarsku godinu, pa je i pretposljednji meč u 2014. odradio bez problema.

Njemački šampion je na „Alijanc areni” pobijedio Frajburg sa 2:0, iako su se gosti držali 0:0 sve do 41. minuta.

Ipak, trio Ćabi Alonso - Frank Riberi - Arjen Roben je izradio odbranu protivnika i Holanđanin je glavom sa tri metra pronašao put do mreže i omogućio Bajernu laganiji nastavak.

Utakmica je bila gotova već u 48. minutu kada je Tomas Miler donio Bavarcima 13. trijumf u Bundes ligi ove sezone. Tim Pepa Gvardiole u subotu završava godinu gostovanjem u Majncu.

Štutgart je pogotkom Austrijanca Florijana Klajna savladao Hamburger u gostima, dok je Hanover kod kuće bio bolji od Augsburga.

Golova nije bilo jedino u utakmici Kelna i Majnca...

Rezultati: Bajern - Frajburg 2:0 (Roben 41, Miler 48), Hanover - Augsburg 2:0 (Sane 20, Hoselu (penal) 55), Hamburger - Štutgart 0:1 (Klajn 42), Keln - Majnc 0:0. Danas: Borusija M. - Verder, Borusija D. - Volfsburg, Ajntraht - Herta, Hofenhajm - Bajer, Paderborn - Šalke. A. H.