navigacija Naslovnica Premium

GRUPA E: JOŠ JEDNO IZNENAĐENJE

17.6.2018 22:04

Brazil se okliznuo na premijeri, Švajcarska pokazala zube

Prvi favorit na Mundijalu u Rusiji samo remizirao na startu - zasluženi bod je osvojila Švajcarska (1:1)

Brazil je podbacio na premijeri, i rezutaltski i igrom, a Švajcarska pokazala zube najvećem favoritu Mundijala u Rusiji.

U Rostovu je pred više od 43 hiljade navijača, uglavnom Brazilaca, bio neriješeno - 1:1 u meču u kojem "karioke" nisu uradile gotovo ništa ako se izuzme majstorija Filipea Kutinja u 20. minutu.

As Barselone je perfektnim udarcem sa više od 20 metara matirao Jana Zomera i tada se činilo da je Brazil na vrijeme dobio ono što je želio, da će "ubiti" ritam utakmice i sigurno koračati ka pobjedi na otvaranju.

Brazilci su to i radili pola sata nakon vođstva, a onda je uslijedio šok - gol Stivena Zubera poslije kornera bukvalno iz peterca kada je slabo, čak i početnički, na prvoj stativi reagovao prekaljeni štoper Žoao Miranda.

Brazil defanzivno nije mnogo rizikovao, ali je malo toga uradio i naprijed. Nejmar nije bio na traženom nivou, kao ni Gabrijel Žezus iVilijan, pa je Titeov tim naišao na neočekivane probleme u grupi.

Brazilci su najbolje šanse za trijumf propustili u 90. i 91. minutu kada nisu precizni biliRoberto Firmino i Miranda, a u 96. je svim silama gol odbranio Fabrijan Šer.

BRAZIL - ŠVAJCARSKA 1:1

Rostov - Stadion "Rostov arena". Gledalaca: 43.109. Sudija: Sezar Ramos (Meksiko). Strijelci: Kutinjo u 20, Zuber u 50. minutu za Švajcarsku. Žuti kartoni: Kazemiro (Brazil), Lihtštajner, Šer, Behrami (Švajcarska).

Brazil: Alison, Danilo, Tijago Silva, Miranda, Marselo, Kazemiro (60. Fernandinjo), Paulinjo (67. Renato Augusto), Vilijan, Nejmar, Kutinjo, Gabrijel Žezus (79. Firmino).

Švajcarska: Zomer, Lihtštajner (87. Lang), Šer, Akanđi, Rodriges, Behrami (71. Zakarija), Džaka, Šaćiri, Džemaili, Zuber, Seferović (80. Embolo).

Ocijeni:

1 2 3 4 5

3 (2 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 6

• PPP 3 mjeseca
    Jel se meni ucinjelo il je pored komentatora u studiju, prije pocetka utakmice stajala casa piva (do pola popijena)?
    • 3
    • 0
  • SasaR 3 mjeseca
    Sad cekamo da se Vijesti obruse na Nejmara kao sto su se obrusili na Mesija crnog
    ( 2 )
    • 3
    • 0
    odoka20cm 17.6.2018 22:34
    A đe nađe da poređuješ MESIJA i onu tugu od nejmara?Hahaha....
    • 0
    • 0
    login 17.6.2018 22:42
    Biće tugovani obojica ako ne osvoje boginju(posebno Messi).Ako je neki od njih osvoji...ilaze na listu vječnih
    • 0
    • 0
  • odoka20cm 3 mjeseca
    @velicar-ođe se prvo navija za-fudbal,ako ti znaš o čemu se radi.Takvi kao ti se seire sa bilo čijom pobjedom ili porazom.Pazi-ovo je SP, prema tome niko nije tu zbog toga što ne zna da igra fudbal,nego što je zaslužio da bude tu.A iz komentara ti stalno puca-ijed.Relax,ovo je sport toopsone🤗