navigacija Naslovnica Premium

LIGA NACIJA

14.10.2018 22:33

Blistava noć na Baltiku, Crna Gora izliječila "traumu" u Viljnusu

Crna Gora je ovom pobjedom ostala u igri za prvo mjesto u grupi, ima bod manje od Srbije, kojoj gostuje 14. novembra

Crnogorski fudbaleri pokazali su pobjednički karakter u Viljnusu – „traumu“ iz duela sa Srbijom izliječili su efektnom pobjedom nad Litvanijom 4:1.

Crna Gora je odigrala izuzetan meč, protiv tima koga su Srbija i Rumunija jedva savladali. I to bez Jovetića, Savića, Marušića, Jankovića i Vukčevića, bez selektora Ljubiše Tumbakovića...

Sjajni Stefan Mugoša vodio je naš tim sa dva gola, a noć na Baltiku pamtiće posebno Boris Kopitović i Darko Zorić, saigrači iz beogradskog Čukaričkog, po prvim pogocima u dresu nacionalnog tima.

Crna Gora je ovom pobjedom ostala u igri za prvo mjesto u grupi, ima bod manje od Srbije, kojoj gostuje 17. novembra.

Posljednji meč igra protiv Rumunije u Podgorici.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tok meča

88. minut - smanjila je Litvanija, efektan gol Paravikasa. Litvanija - Crna Gora 1:4.

86. minut - GOOOOLLLL! Kakva noć u Viljnusu 4:0. Noć koju će pamtiti i Darko Zorić.

Sjajna asistencija Bećiraja i pogodak veziste Čukaričkog, prvi u dresu reprezentacije.

77. minut - velika šansa za Crnu Goru. Simić je tukao nakon kornera, odbranio je Šetkus, a zatim je golman Litvanije zaustavio i udarac Bećiraja.

73. minut - najveća šansa za Litvaniju, Valskis je sa 7-8 metara šutirao, odličan je bio Petković.

Jovović je ustupio mjesto Bećiraju.

70. minut - šut Slivke, pravo u Petkovića.

Prva izmjena Aleksandra Jankovića - Zorić umjesto Vešovića.

Crna Gora Litvanija

52. minut - prvi opasniji pokušaj Litvanije, preko Novikovasa, ali siguran je Petković.

50. minut - pokušaj Mugoše iz slobodnog udarca, Šetkus u korner.

Crna Gora blista u Viljnusu - vodi 3:0 na poluvremenu. Malo ko je očekivao ovakav rezultat nakon 45 minuta, a poslije poraza od Srbije.

Sjajan je Stefan Mugoša, pravi izbor Ljubiše Tumbakovića za ovaj meč - dva gola postigao je Mugoša, a izborio je i penal, koji je i realizovao.

Prvi gol u dresu nacionalnog tima upisao je Boris Kopitović.

45. minut: GOOOOOOLLLLL!!!! Stefan Mugoša drugi put, Crna Gora vodi 3:0 u Viljnusu.

Naš napadač je pogodio iz penala, koji je dosuđen zbog igranja rukom Klimavičijusa, nakon prodora upravo Mugoše.

36. min: GOOOOOOOOOOOLLLL!!! Crna Gora vodi 2:0 u Litvaniji, prvi gol Borisa Kopitovića u dresu sa državnim grbom.

Jovović je izveo korner, Mugoša glavom prebacio loptu na drugu stativu, a Kopitović je zakucao u mrežu.

33. min: Žuti karton za Vešovića, zbog prigovora.

27. min: Borovskij je spotakao Vešovića u šesnaestercu, sudija se se nije oglasio. Crna Gora je mogla da dobije penal

17. min: Dobra prilika za Crnu Goru nakon kornera Jovovića. Simić je zakačio loptu na prvoj stativi, ona je u visokom luku preletjela i litvanskog golmana, stigla je do Kopitovića, koji je bio na metar od gola, ali je Baravjikas otklonio opasnost sa gol-linije.

10. min: GOOOOOOOOOLLLLL!!! Crna Gora vodi u Viljnusu, stijelac je Stefan Mugoša.

Sjajan kontranapad izveli su crnogorski fudbaleri, Vešović je pravovremeno uposlio Mugošu, koji se sjajno zagradio pred golom, izdržao na leđima pritisak litvanskog štopera i gađao ispod Šetkusa.

Aleksandar Janković komanduje kraj klupe, Ljubiša Tumbaković odrađuje suspenziju zbog isključena na meču sa Srbijom.

2. min: Visok presing naših fudbalera na vještačkoj travi u Viljnusu, Litvanci paniče u defanzivi.