navigacija Naslovnica Premium

ABA LIGA (6. KOLO)

22.10.2016 22:59

Budućnost Voli ubjedljiva u crnogorskom derbiju

U reprizi finala plej-ofa Erste Superlige, Barani su držali priključak u prvom poluvremenu, a u 18. minutu su posljednji put vodili (39:38). U nastavku je Budućnost dominirala i slavila sa 85:68

Budućnost Voli ubjedljiva u crnogorskom derbiju Ponovo oduševio: Petar Popović je ubacio 18 poena

Do finiša 2. četvrtine prvi obračun Budućnost Volija i Mornara u ABA ligi je bio veoma uzbudljiv, ali je u nastavku do izražaja došla klasa „plavih”, koji su slavili sa 85:68.

Domaći su, međutim, najavili konačni epilog serijom 12:3, kojom su na odmor otišli sa plus osam (50:42).

Tim Đorđija Pavićevića je nakon povratka iz svlačionica nakratko zaprijetio, prišao na 52:47, ali su uslijedili minutu egzibicije Podgoričana, koji su konstantno povećavali prednost do 35. minuta, kada je Petar Popović pogodio trojku za 77:54.

Mornar je u finišu samo izborio podnošljiv poraz...

Kapiten Suad Šehović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 24 poena, a sjajno ga je pratio Popović sa 18 (za dva 7-6, trojke 2-1) i pet asistencija.

Dvocifren učinak u timu koji je prvi stigao do skora 6-0 u ABA ligi su imali i Džej-Ar Rejnolds i Šon Džejms (po 10 koševa).

Marko Mijović Marko Mijović šutira preko Nemanje Vranješa

Goste je predvodio Lamont Džons sa 13 pogodaka, a po 10 su dali Nemanja Krstić, Marko Mijović i Kol Dikerson.

Budućnost Voli - Mornar 85:68 (23:20, 27:22, 18:9, 17:17)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 2.600. Sudije: M. Vojinović (Srbija), Dragojević (Crna Gora), Mitrovski (Makedonija).

Budućnost Voli: REJNOLDS 10 (5-4), Vilijams 2, SU. ŠEHOVIĆ 24 (8-7), Džejms 10 (3-2), Subotić 5 (4-3), Ilić, SAVOVIĆ 8 (4-3), NIKOLIĆ 2, POPOVIĆ 18 (5-3), Vranješ 6 (3-3).

Mornar: Korać 1 (1-1), DŽONS 13 (5-5), KRSTIĆ 10 (4-3), RADUNOVIĆ 7 (2-0), Vujošević 2, Ćalić 2 (4-2), Mijović 10, Panti, Dikerson 10, ELIS 9 (7-5), Mugoša, VOLER 4 (1-0).

Ocijeni:

1 2 3 4 5

5 (1 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 7

• Pas 1 godinu i 12 mjeseca
    Odlicni Nikolic i Popovic! Suad kapitenski, ali ne mogu da ne spomenem ponasanje Vilijamsa, koji trenutno lici na sve osim kosarkasa, a masno je placen. Subota je odlican momak, ali i ono sto nesto malo znao o kosarci, zaboravio je, stvarno prelos. Bitno je da se nizu pobjede
    • 7
    • 0
  • peja16 1 godinu i 12 mjeseca
    E ako znam sto ulazu pare osim sto ih peru. Kad znaju da ne mogu nista da osvoje . Aba ligu mogu da igraju sa nasom djecom i momcima iz cg i bice isto u vrhu . A ovako plate da daju po 15 000 a u evropu ih svi gaze po 20 razlike
    • 4
    • 1
  • kizo 1 godinu i 12 mjeseca
    Prvo poluvrijeme donekle ravnopravno,u drugom pojačali odbranu i lagano priveli utakmicu kraju.Danas jedini dobri Popovic i Sehovic,Vranjes i Rejnolds bas i nijesu imali svoj dan.KKB!