• 32014 prikaza
  • 288 komentara

KVALIFIKACIJE ZA SVJETSKO PRVENSTVO

Crna Gora ispustila Englesku: Herojski bod vodi ka Brazilu!

Runi doveo Engleze u vođstvo u 6. minutu, izjednačio Dejan Damjanović u 77. nakon totalne opsade engleskog gola

Zvjezdana noć pod Goricom! Crna Gora je mljela Englesku u drugom poluvremenu, mljela do izjednačenja, ali nije uspjela skroz da je samelje. Ostalo je 1:1 za očuvanje prvog mjesta u grupi i korak bliže Mundijalu u Brazilu!

Kakvu je partiju četa Branka Brnovića pružila u drugom poluvremenu protiv 4. reprezentacije na listi Fife najbolje je odslikala pjesma navijača koja je odzvanjala stadionom i pola sata nakon utakmice.

Pogodio je Damjanović, a mogao je i Vučinić, Jovetić... Svejedno, i bod je epski, podvig na podvizima, Crna Gora nakon 6. kola suvereno drži prvo mjesto u grupi i maršira ka Brazilu.

TOK UTAKMICE

Kraj!

90+3. minut:  Korner za goste, ali nijesu uspjeli da postignu gol.

90+2. munut: Žuti karton za Džudovića, zbog starta na Velbeku. Slobodan udarac za Englesku iskosa sa lijeve strane. I Krkotić je dobio žuti karton, zbog pomjeranja u život zidu. Odlično je šutirao Džerard, Božović je izbacio loptu u korner.

Isteklo je regularnih 90 minuta. Još tri minuta sudijske nadoknade.

89. minut: Džerard je opalio sa ivice šesnaesterca, Božović je bio siguran.

86. minut: Dva uzastopna kornera za Crnu Goru, ali nije bilo šansi.

Ulazimo u finiš meča, Englezi ne liče na ekipu s početka utakmice.

85. minut: Pokušao je Vučinić, ali je bio neprecizan, lopta je otišla preko gola.

83. minut: Jovetić je izborio slobodan udarac, na oko 25 metara od gola Harta.

83. minut: Džerard je pokušao sa preko 30 metara, ali je lopta otišla pored gola.

76. minut: GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Damjanović je izjednačio na 1:1!  Nakon kornera Zverotića, Damjanović je iz trećeg pokušaja uspio da matira Harta. Zasluženo izjednačenje "sokola", nakon mnogo bolje igre u nastavku.

75. minut: Delibašić je zamijenio Vladimira Božovića

74. minut: Nakon kornera Zverotića, lopta je stigla do Jovetića, koji je loše šutirao, ali je lopta ipak pogodila stativu.

74. minut: Nastavljaju se naleti Crne Gore, Jovetić je šutirao sa ivice šesnaesterca, Hart je izbacio u korner.

72. minut: U nastavku akcije, Vučinić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla tik pored lijeve stative Harta.

71. minut: Milner je opasno centrirao sa desne strane, Džudović je odlično reagovao i otklonio opasnost.

70. minut: Solo akcija Vučinića, oslobodio se Leskota, i opalio desnom nogom, ali je Hart, iz dva puta, zaustavio loptu.

67. minut: Korner sa desne strane za Crnu Goru, izveo ga je Zverotić, ali je Hart izboksovao loptu u polje.

66. minut: Slobodan udarac za Englesku sa oko 20 metara iskosa sa desne strane, Runi je šutirao preko život zida, ali je Božović siguran na golu.

64. minut: Nakon kornera Engleza izrodila se kontra za Crnu Goru, "tri na dva", ali Jovetić nije uspio da uposli Vučinića, već je lopta završila u rukama Harta.

63. minut: Žuti karton za Volkova zbog starta na Milneru.

63. minut: Druga izmjena u selekciji Crne Gore, Brnović je odlučio da iz igre izvede indisponiranog Vukčevića, a uveo je Krkotića.

61. minut: Prva "odbrana" Harta, nakon lošeg šuta Vučinića.

59. minut: I kapiten je bio u šansi. Vladimir Božoviž je izveo korner sa lijeve strane, dodao je do Zverotića, ovaj je centrirao, lopta je došla do Vučinića, koji je sa 10-tak metara šutirao preko gola.

56. minut: Nova šansa za Crnu Goru, Vladimir Božović je centrirao sa lijeve strane, Jovetić je opalio iu poluvoleja, ali je lopta otišla pored gola. Crna Gora je krenila odlučnije u nastavku.

55. minut: Korner ovoga puta sa lijeve strane je izveo Zverotić, ali su gosti otklonili opasnost, izbili loptu u polje.

54. minut: Jovetić je izborio korner, Vukčević ga izveo, ali su Englezi izbacili loptu ponovo u korner.

U Odesi je završen meč, Ukrajina je savladala Moldaviju 2:1

51. minut: Korner za Englesku sa lijeve strane, izveo ga je Džerard, Božović siguran u skoku.

48. minut: Prva prava šansa Crne Gore, sa desne strane je centrirao Savić, na drugoj stativi je najviši u skoku bio Jovetić, čiji je šut glavom cavršio nekoliko santimetara pored desne stative golmana Harta.

Počelo je drugo poluvrijeme. Prva izmjena u Crnoj Gori, Damjanovića je zamijenio Novakovića. Sve karte u napad.

Kraj prvog poluvremena, Engleska golom Runija vodi sasvim zasluženo, jer je imala mnogo više od igre i bila opasnija po gol protivnika.

Crna Gora je podbacila u prvom poluvremenu, igrala je nepovezano, odsustvo Drinčića i Pekovića se itekako osjetilo u veznom redu. Sve se svodilo na individualne pokušaje Jovetića, Vučinića i Vukčevića. Najbolji u našem timu bio je Stefan Savić.

Navijanje na tribinama je odlično. Ipak, stigla je i provokacija engleskih navijača, koji su skandirali "Small town in Serbia" (Mali grad u Srbiji).

Jedan minut sudijskog dodatka

45. minut: Novi korner za goste, ali je Džudović otklonio opasnost...

42. minut: Žuti karton za Velbeka, zbog navodne simulacije u šesnaestercu Crne Gore. Velbek je bio u opasnoj šansi po gol Crne Gore.

37. minut: Drugi korner za Crnu Goru, ponovo sa desne strane, izveo ga je Vukčević, ali je Hart najviši u skoku.

30. minut: Prvi žuti karton za goste, zaradio ga je Džonson, koji je srušio Jovetića koji je bio krenuo u kontru.

27. minut: Žuni karton za Novakovića zbog starta na Kolom.

27. minut: Nova opasna akcija gostiju, sa desne strane je centrirao Milner, ali Runi nije uspio da zahvati loptu kako treba...

26. minut: Opasni Velkeb je pobjegao Saviću po lijevoj strani, ušao je u šesnaesterac, ali je Baša reagovao i otklonio opasnost.

24. minut: Odlična kontra gostiju, koju je započeo Velbek, dodao je loptu do Runija, koji je potom centrirao za Velbeka, čiji je šut glavom, srećom, završio pored gola.

22. minut: Dobra lopta ka Jovetiću, Hart je morao da istrči i ispuca loptu u aut.

21. minut: Prvi korner za Crnu Goru, sa lijeve strane ga je izveo Vukčević, Baša je slabo šutirao glavom, lopta je jedna i stigla do gol-aut linije.

16. minut: Nova opasnost po gol Crne Gore, sa oko 15 metara oiskosa sa desne strane pokušao je Milner, ali je lopta otišla par metara od desne stative Božovića.

15. minut: Prvi pokušaj ka golu Engleske, sa oko 30 metara je šutirao Jovetić, ali je lopta otišla daleko pored desne stative Harta.

13. minut: Gol Engleza kao da je "odsjekao noge" crnogorskim fudbalerima, koji ne uspijevaju da na sredini terena organizuju dobru akciju, već se sve svodi na individualne pokušaje Jovetića i Vučinića.

6. minut: 0:1 za Englesku, strijelac Runi! Korrner sa lijeve strane je izveo Džerard, najviši u skoku, neometen, bio je Vejn Runi koji je doveo Englesku u vođstvo.

6. minut: Prvi korner za Englesku, sa desne strane je izveo Džerard, odbijenu loptu sa oko 25  metara odlično je opalio Leskot, ali je Božović uz pomoć prečke odlično regovao i izbacio loptu u korner.

3. minut: Prva šansa za Englesku. Kontra gostiju, Runi je sa oko 20 metara iskosa sa desne strane pokušao lobom, Božović je samo gledao loptu, koja je završila na stativi! Prije toga je Mirko Vučinić imao odličnu solo akciju, oslobodio se Kola i Kerika, ali je potom izgubio loptu, iz čega je i krenula kontra.

Utakmica je počela!

Ekipa su upravo uzašle na terenu, uslijediće predstavljanje ekipa i intonacija himni. Još pet minuta do početka meča.

Evo i sastava timova:

Crna Gora: M. Božović – Savić, Džudović, Baša, V.Božović – Zverotić, Novaković - Vukčević, Volkov, Jovetić – Vučinić.

Engleska: Hart – Džonson, Smoling, Leskot, Kol – Kerik, Džerard – Milner, Kleverli, Velbek – Runi.

Još 13 minuta dio početka meča, ekipe se spremaju da izađu na stadion.

Atmosfera na tribinama je odlična, stadion je bio ispunjen do posljednjeg mjesta već sat u po prije početka meča. Posebno su uigrane navijačke grupe sa sjeveru i jugu.

Sve je spremno za veliki spektakl na stadionu pod Goricom - Crna Gora i Engleska od 21 čas igraju meč 6. kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Uoči ovog meča, Crna Gora je prva sa 13 bodova, Engleska je druga sa 11 bodova.

Prije godinu i po dana, Crna Gora je na istom stadionu izborila remi 2:2 protiv Engleske, koji je bio dovoljan da se osigura barasž, u kojem su "sokoli" kasnije izgubili od Češke.