navigacija Naslovnica Premium

EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

15.1.2018 22:10

Crna Gora izgubila od Makedonije, sa Slovenijom za prolaz

Rukometaši Crne Gore doživjeli su drugi poraz na šampionatu Evrope. Nakon Njemačke, izgubili su od Makedonije u drugom kolu grupe C - 29:28.

Šanse za prolaz u drugu fazu još postoje - "lavovima" je potrebna pobjeda nad Slovenijom u srijedu, u posljednjem kolu.

Utakmica je prelomljena od 39. do 47. minutu, kada je naša selekcija ispustilla vođstvo 19:17, a rival serijom 7:1 poveo 24:20.

Izabranici Dragana Đukića imali su priliku za preokret, ali u trenucima kada su ponovo bili u igri napravili su nekoliko grešaka u oba pravca...

Neočekivano, Makedonce je do pobjede vodio Filip Kuzmanovski sa pet golova.

U našem timu, najefikasniji Stefan Čavor sa šest golova, Stevan Vujović je postigao pet.

Tok meča

28:29 - Miloš Božović

Ristovski brani zicer Anđeliću, koji je isključen potom. Crna Gora gubi.

Isključen Manaskov. Minut i 23 do kraja.

27:29 - Filip Lazarov

Još jedno, sedmo isključenje za Crnu Goru u drugom poluvremenu. Direktan crveni karton Lazoviću.

22:26 - Kiril Lazarov

Na drugoj strani, dva minuta za Božovića.

Isključen Taleski.

22:25 - Stevan Vujović

21:25 - Mirkulovski

crna gora makedonija

21:24 - Stevan Vujović

Isključen Jonovski.

Raspala se igra Crne Gore, samo jedan gol za 10 minuta.

20:24 - Manaskov

20:23 - Filip Lazarov

Dva minuta kazne za Lipovinu. Deset minuta u drugom poluvremenu Crna Gora ima igrača manje.

20:22 - Kuzmanovski

20:21 - Grbović

Crna Gora Makedonija

Dva minuta za Žarka Pejovića. Teški trenuci za Crnu Goru. Naš tim je bez gola više od četiri minuta, Makedonija u seriji 4:0.

19:21 - Kuzmanovski

19:20 - Manaskov sa igračem više

Treće isključenje u drugom poluvremenu. Grbović.

19:19 - Kuzmanovski

19:18 - Taleski

19:17 - Božović

18:17 - Manaskov iz sedmerca

18:16 - Božović

17:16 - Kuzmanovski sa igračem više

Simić na golu i brani sedmerac Lazarovu.

Sedmerac za Makedoniju i novo isključenje. Igor Marković dva minuta.

Još jedna odbrana Mijatovića.

Isključenje Žarka Pejovića.

17:15 - Ševaljević iz sedmerca, koji je izborio Grbović sa igračem više.

Crna Gora ima gol prednosti protiv Makedonije na poluvremenu utakmice drugog kola grupe C.

"Lavovi" su imali tri gola prednosti u jednom trenutku, odigrali prilično dobro u napadu, iako su u finišu napravili nekoliko grešaka, zbog kojih nemaju veću prednost.

Pet golova Stefana Čavora, odlična partija Mijatovića, koji je na golu zamijenio Simića.

16:15 - Grbović

Još jedno isključenje Makedonije. Manaskov.

15:15 - Peševski

Isključenje Markoskog.

Sjajna odbrana Mijatovića nakon šuta Lazarova

15:14 - Ševaljević iz sedmerca, koji je izborio Anđelić

14:14 - Kuzmanovski, napad bez golmana

14:13 - Rade Mijatović sa gola na gol. Sjajan potez golmana i kapitena Crne Gore

10:11 - Manaskov, još jednom iz kontre

Problemi u napadu za Crnu Goru, dva lako primljena gola i Makedonija je izjednačila. Tajm aut Đukić.

7:5 - Grbović na isteku napada

6:5 - Lazarov iz sedmerca, koji nije postojao.

Serija Crne Gore 4:0 za četiri minuta. Tajm aut Makedonija.

0:1 - Taleski

Crnogorski rukometaši od 20 i 30 igraju sa Makedonijom meč drugog kola grupe C.

Iako je u projekcijama pred šampionat Evrope, duel sa Makedoncima bio ključan za prolaz u drugu fazu, ishod večerašnjeg meča neće direktno odlučiti da li će "lavovi" nastaviti takmičenje.

Ako, međutim, slave večeras, izabranici Dragana Đukića napraviće ogroman korak - pobjeda neće biti dovoljna za prolaz  samo ako u posljednjem kolu Makedonija iznenadi Njemačku.

Makedonci bi, s druge strane, pobjedom osigurali prolaz.

Crna Gora je u prvom kolu ubjedljivo poražena od Njemačke 32:19, dok je Makedonija savladala Sloveniju 25:24.

U prvom meču 2. kola, najuzbudljivijem u dosadašnjem toku šampionata, Njemačka i Slovenija igrale su neriješeno 25:25.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

5 (3 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Конички Бихевиоризам 15.1.2018 22:08
    srbija i nema neki tim.. a vala i ovi nasi su za bacit..
    • 4
    • 2
  • MADRID23 9 mjeseci
    Ima potencijala na bekovskim pozicijama...ali odbrana mora da se skocka, potreban je neko da dovede to u red. Ali kako god, nagrdile su nas sudije 2. pol, ono je nenormalno.
    • 5
    • 0
  • dezerter 9 mjeseci
    I to se desilo.Ja se složih sa Budućnost 6.Jedino mi je smetalo što praktično čitavo drugo poluvrijeme odigrasmo sa igračem manje.Sudije nijesu bile na potrebnom nivou,posebno kod isključivanja igrača nakon folirantskih poteza one džukele od Stoilova.Sudije su podlegle pritisku navijača Makedonije i nijesu imale iste aršine.Pored egzibicija Stoilova navešću samo činjenicu da je 1.napad Makedonije trajao ravno 1min i 35 sek,a ni ruke za pasivni napad sudije nijesu podigle.