navigacija Naslovnica Premium

LIGA NACIJA

11.10.2018 22:40

Crna Gora razočarala protiv Srbije, Mitrović riješio meč

Filip Stojković je srušio saigrača iz Crvene zvezde Milana Rodića, a sudija Đanluka Roki olako pokazao na bijelu tačku. Pogodio Aleksandar Mitrović za 0:1 u 18. minutu

Kraj pod Goricom - Crna Gora je izgubila od Srbije sa 2:0.

"Hrabri sokoli" nisu imali nijedan zicer, samo su nekoliko puta zaprijetili, a Srbija je bila bolja za Aleksandra Mitrovića - napadač Fulama je u 18. minutu pogodio iz sumnjivog penala, a u 81. postavio konačnih 0:2.

Čini se da je Srbima pomogao i Đanluka Roki, koji je olako sudio jedanaesterac nakon duela saigrača iz Crvene zvezde Filipa Stojkovića i Milana Rodića, imao neujednačen kriterijum kod žutih kartona, a zbog protesta i isključio Ljubišu Tumbakovića.

Ali, to ne smije da bude alibi, jer je Crna Gora odigrala vjerovatno i najslabiji meč u Tumbinoj eri, koji je promapio i sa sastavom. Na klupi je ostavio Marka Jankovića, koji je ušao u 2. poluvremenu i bio jedini igrač koji je prijetio.

Vijest iz Litvanije - Rumunija je golom Aleksandrua Maksima pobijedila 2:1 u Viljnusu i pretekla Crnu Goru. Sada je Srbija prva sa sedam bodova, Rumunija ima pet, Crna Gora četiri, Litvanija nijedan.

Kraj utakmice.

90+3. minut - Izašao je Aleksandar Mitrović, u igri je Nemanja Radonjić.

Igraće se šest minuta nadoknade.

87. minut - Mirko Ivanić šutira, ali bezopasno.

81. minut - Srbija rješava meč. Andrija Živković je ubacio loptu, Sergej Milinković-Savić propustio loptu, a Aleksandar Mitrović rutinski pogodio praznu mrežu.

80. minut - Stefan Mugoša umjesto Fatosa Bećiraja.

79. minut - Sergej Milinković-Savić je u igri umjesto Mijata Gaćinovića.

77. minut - Žuti karton za Jankovića za start koji je manjeg intenziteta nego bar tri Aleksandra Mitrovića, a on nije "požutio". To je naljutilo Ljubišu Tumbakovića, a Roki ga je prestrogo isključio.

72. minut - Izmjene na obje strane. Mirko Ivanić je ušao umjesto Aleksandra Šćekića, a Branko Jovičić umjesto Saše Lukića.

71. minut - Dobar šut Stevana Jovetića, Marko Dmitrović odbija, ali Nikola Vukčević ne stiže do lopte.

70. minut - Stevan Jovetić je pokušao da nađe Vladimira Jovovića, ali je Marko Dmitrović bio brži. Marko Janković je nerješiva enigma za Srbe.

Crna Gora Srbija

63. minut - Žuti karton za Nikolu Vukčevića zbog, čini se, opravdanog protesta. Zbog toga neće igrati u Viljnusu u nedjelju.

55. minut - Srbija je mogla sve da riješi, ali je Dušan Tadić promašio zicer nakon što se Aleksandar Mitrović sjajno izborio za loptu i dodao mu je.

53. minut - Prva šansa za Crnu Goru i to dobra. Fatis Bećiraj je šutirao lijevom nogom sa 20-ak metara, lopta je prošla tik uz lijevu stativu Dmitrovićevog gola.

U želji da promijeni dešavanja na terenu, selektor Crne Gre Ljubiša Tumbaković je na poluvremenu izveo beka Filipa Stojkovića i ubacio krilo Partizana Marka Jankovića. Odmah je pokušao Vladimir Jovović, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Ljubiša Tumbaković i Mladen Krstajić

39. minut - Konačno se i Crna Gora oslobodila i pokušala da zaprijeti Marku Dmitroviću, ali ništa od toga.

30. minut - Velika šansa za Srbiju, ali Petković brani šut Dušana Tadića.

18. minut - Srbija vodi pod Goricom! Filip Stojković je srušio saigrača iz Crvene zvezde Milana Rodića, a Aleksandar Mitrović iz penala poslao Danijela Stankovića u jednu, a loptu u drugu stranu.

Tek u 6. minutu se čuje "Crna Gora ole" i "Jug, jug, javi se". Izgleda da su uključeni mikrofoni i kod njih. Sada se "upalio" i komentator Sport kluba Milo Lekić, koji pokušava da priča crnogorskim akcentom, a to mu nikako ne ide.

Na Novoj M, televiziji sa nacionalnom frekvencijom u Crnoj Gori, čuje se samo pjesma srpskih navijača "Marš na Drinu" i ružni povici "Ko ne skače, taj je Š.....". Izgleda da su mikrofoni postavljeni kod njih.

Civilizacija je stigla na Balkan - nije bilo zvižduka za "Oj svijetla majska zoro" i "Bože pravde", samo aplauzi i horsko pjevanje. I zajednička fotografija dva tima za sva vremena...

Meč u Crnoj Gori prenosi Nova M (dosadašnji Pink M), ali je na 11 minuta do istorijske utakmice na tom kanalu turska serija?!

Do sada smo gledali na Sport klubu zagrijavanje za meč. sa komentatorima Gojkom Andrijaševićem i Milom Lekićem, koji će raditi dva odvojena prenosa (Andrijašević za SK, Lekić na ekavici za Novu M), ali su se prebacili na prijateljsku utakmicu Vels - Španija.

Signal na televiziji koja ima nacionalnu frekvenciju u Crnoj Gori je pušten tek u 20.35. Neozbiljno, da neozbiljnije ne može...

Malobrojni navijači Srbije sa južne tribine su aplauzima su ispratili crnogorske fudbalere na ulasku u tunel nakon zagrijavanja. Atmosfera je fenomenalna, u "bratstvu i jedinstvu" na tribinama stadiona pod Goricom uživa i čuveni Žoze Murinjo.

Do početka je 35 minuta, stadion se polako puni. Tek poneka uvreda sa tribina, čini se da su izjave aktera s obje strane smirile uzavrelu atmosferu...

Sat do početka meča stadion se polako puni, atmosfera je - svečarska.

Crna Gora i Srbija igraju od 20 i 45 prvi meč u istoriji, derbi trećeg kola četvrte grupe C Lige nacija.

Poznati su i sastavi.

Nikola Vukčević igra od prvog minuta, a Ljubiša Tumbaković je priredio iznenađenje - umjesto Jankovića igra Jovović.

Srbija sa jednim napadačem, a bez Milinković-Savića.

Crna Gora: Petković - Marušić, Simić, Tomašević, Stojković - Kosović (Vukčević), Šćekić - Vešović, Jovović, Jovetić - Bećiraj.

Srbija: Dmitrović - Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić - Lukić, Maksimović - Gaćinović, Tadić, Živković - Mitrović.