navigacija Naslovnica Premium

KONAČNO POBJEDA

13.3.2011 22:22

Devetka na parketu, sramota na tribinama

Pola sata nakon meča čekali su novinari da počne pres konferencija poslije utakmice Crna Gora i - niko se nije pojavio!

Očekivano, bez veće neizvjesnosti, rukometna reprezentacija Crne Gore stigla je večeras protiv Izraela do prve pobjede u 4. kvalifikacionoj grupi za odlazak na Evropsko prvenstvo, koje se održava naredne godine u Srbiji. Iako pobjeda nema veći rezultatski značaj, naši reprezentativci odužili su se domaćoj publici trijumfom u nezanimljivoj rukometnoj predstavi. Zapaženu rolu u crvenom dresu imao je čuvar mreže Rade Mijatović sa 20 odbrana, kao i Fahrudin Melić koji je efektnim golovima Izraelcima stavio do znanja da nemaju šta da traže u Nikšiću.

Već u prvom minutu Marko Drašković je doveo Crnu Goru u vođstvo, međutim, i gosti su brzo odgovorili. Izabranici Miodraga Popovića konstantno su uvećavali razliku i već u 14. minutu stigli do pet golova viška - 9:4. Nakon petnestominutnog prekida koji se desio 11 minuta prije kraja prvog poluvremena (ispražnjene tribine), Crna Gora je odgovorila na najbolji mogući način - Melić je pogađao sa bokova, a dobro ga je slijedio Rakčević sa pozicije pivota. U 30. minutu zabilježena je najveća razlika od devet golova viška 21:12.

U nastavku domaći su dugo održavali prednost, a u 44. minutu uspjeli da stignu i do najveće razlike na utakmici od 11 golova, kada je na semaforu stajalo 29:18. Ipak, gosti su uspjeli da smanje razliku i to na šest golova zaostatka u 53. minutu (32:26). To je, očigledno, bio signal našim reprezentativcima da zaigraju agilnije i brže, što se reflektovalao i u odličnom krajnjem rezultatu od devet golova razlike protiv protivnika koji ih je prije samo nekoliko dana porazio na svom parketu.

Tri neplanirane pauze

Iako je utakmica počela sa petnestominutnim zakašnjenjem zbog gomile papira koja je sa tribina stigla na parket, ni to nije bilo dovoljno publici da odustane od neprimjerenog ponašanja pa je nakon nekoliko kratkih prekida u 19. minutu uslijedila i neplanirana pauza od petnest minuta koliko je trebalo da se isprazni dio tribine na kojoj su bili najvatreniji navijači naše reprezentacije koji su nastavili sa ubacivanjem predmeta na parket, a nije nedostajalo ni pirotehnike.

Novinari čekali pola sata i nisu dočekali

Pola sata nakon meča čekali su novinari da počne pres konferencija poslije utakmice Crna Gora - Izrael, mikrofoni su bili postavljeni, kamere spremne... Ali, nakon pola sata predstavnicima medija rečeno je da presa neće biti! Iako je trener Miodrag - Miško Popović u Nikšiću posljednji put vodio reprezentaciju, neko je ipak morao da se obrati novinarima. Ali, očigledno da sve ono što se dešava rukometnoj reprezentaciji nije slučajno...

Crna Gora - Izrael 36:27 (21:12)

Nikšić - Dvorana Sportskog centra. Gledalaca 2.600. Sudije: Pal i Čaba Kekeš (Mađarska). Sedmerci: Crna Gora 3 (3), Izrael 7 (7). Isključenja: Crna Gora 12, Izrael 12 minuta.

Crna Gora: Mijatović (20 odbrana), Rajković (jedan sedmerac), Rakčević 6, Pejović 1, Vujović, Melić 9, Ž.Marković, Osmajić, Drašković 4, Marković 2, Radović, Ševaljević 3 (3), Roganović 7, Petričević 4, Dapčević.

Izrael: Jakov (10 odbrana), Luzon, Neiman, Langlieb, Smoler 6, Birnbaum 1, Matalon 4, Meirovik, Kohen, Mirkus 4, Halifi 8 (7), Lavie, Rosental 1, Turel, Jotam, Šimoni 3.

Rezultati i tabela

4. kolo: Crna Gora - Izrael 36:27 (21:12), Švedska - Slovačka 26:21 (12:9).

1. Slovačka        4      3      0      1      117:96       6
2. Švedska         4      3      0      1      109:99       6
3. Crna Gora     4      1      0      3      112:121     2
4. Izrael              4      1      0      3      108:130    2

5. kolo (8. jun): Crna Gora - Švedska, Izrael - Slovačka. 6. kolo (12. jun): Švedska - Izrael, Slovačka - Crna Gora.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

0 (0 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 17

• 7 godina i 7 mjeseci
    sramota na tribinama jel,kako vas nije sramota to da pisete sramota na tribinama je bilo ono u bar dje se ni aplauz nije cuo sram vas bilo da u niksic igrate svaku utakmicu ne bi poraza bilo,jedva nas je velika poljska dobila u niksicu...izjava trenera poljske posle utakmice u niksicu :nikad nijesam vidio moje igrace ovako uplasene zbog publike.....CRNOGORCI JUG NIKSIC
    • 0
    • 0
    Ja mislim da treba da se povede racuna o ovoj reprezentaciji ... Sad je zenski rukomet u zizi interesovanja ,ali sa povodom te cure daju svoj maksimum i rezultati dolaze do izrazaja.Samo malo podrske i ovim momcima koji su to sigurno zasluzili .Glavu gore ,uz vas je Crna Gora.Nadam se da ce se ovaj haos srediti i da cemo se vratiti na stare staze...SRECNO!
    • 0
    • 0
    pod hitno smjena rukovodstva RSCG! To je jedina sansa za spas muskog rukometa u CG. Pod hitno dovesti neko jako trenersko ime tipa Veselina Vujovica ili neki slican autoritet,pa da vidite rezultat vec u prvom sledecem ciklusu! Veliki pozdrav za Mladena Rakcevica,Zorana Roganovica i ostale momke iz reprezentacije koji uvijek ostave srce na terenu!!!!