Nikolić lansirao BATE, Partizan izbacio Steauu

Partizan je savladao Steauu na krcatom stadionu JNA sa 4:2 i došao na korak od plasmana u Ligu šampiona
62 pregleda 25 komentar(a)
Abubaka Umaru, Foto: Betaphoto
Ažurirano: 05.08.2015. 20:40h

Crnogorski vezista Nemanja Nikolić odveo je BATE Borisov u plej-of rundu za Ligu šampiona.

Nikolić je u revanšu protiv Videotona postigao jedini pogodak na meču u 82. minutu i tako otklonio sve dileme oko prolaska s obzirom na to da je u prvom duelu u Mađarskoj bilo 0:0. Istovremeno slavi i Beograd, i to crno-bijeli dio.

Partizan je savladao Steauu na krcatom stadionu JNA sa 4:2 i došao na korak od plasmana u evropsku elitu.

Nakon 1:1 u Bukureštu, u Beogradu je bilo svega - Partizan je vodio, Rumuni preokrenuli do poluvremena i imali plasman u džepu. Ipak, faul Fernanda Varele nad Darkom Brašancem u 48. minutu donio je "crno-bijelima" penal i crveni karton protivniku, a faul štopera Steaue, koji je bio posljednji igrač odbrane, dogodio se van kaznenog prostora.

Valeri Božinov je, međutim, promašio penal, ali ono što je propustio on nisu Marko Jevtović za 2:2, pa onda Andrija Živković koji je majstorskim driblingom došao u situaciju za šut, a onda od stative pogodio i donio prednost Partizanu.

Tačku na utakmicu stavio je Nikola Trujić u sudijskoj nadoknadi.

CSKA iz Moskve je nakon velikog preokreta eliminisala Spartu iz Praga (3:2, gubila sa 2:0), Šahtjor je deklasirao Fenerbahče u revanšu i prošao (3:0), dok je Seltik u Bakuu odbranio gol prednosti protiv Karabaga i idržao bez golova.

Podvig je napravio Makabi iz Tel Aviva, čiji je trener Slaviša Jokanović.

Izraelci su bili u minusu pred revanš u Plzenju (2:1), ali im je prolaz donio Eran Zahavi golovima u 76. i 83. minutu.

Tragičar je Salcburg koji je u Švedskoj propustio prednost od 2:0 iz prve utakmice - poražen je sa 3:0.

Rezultati: Partizan - Steaua 4:2 (prvi meč 1:1), Astana - Helsinki 4:3 (0:0), Karabag - Seltik 0:0 (0:1), Sparta Prag - CSKA 2:3 (2:2), BATE - Videoton 1:0 (1:1), Bazel - Leh 1:0 (3:1), Klub Briž - Panatinaikos 3:0 (1:2), Malme - Salcburg 3:0 (0:2), Plzenj - Makabi Tel Aviv 0:2 (2:1), Šahtjor - Fenerbahče 3:0 (0:0), Skenderbeg - Milsami 2:0 (2:0).

Utorak: APOEL - Midtjiland 0:1 (2:1), Molde - Dinamo 3:3 (1:1), Ajaks - Rapid Beč 2:3 (2:2), Monako - Jang Bojs 4:0 (3:1).