Šalke na bod od Lige šampiona, Bajer blizu kvalifikacija

"Kraljevsko-plavi" pobijedili Frajburg u gostima i dovoljno im je da u posljednjem kolu ne izgube na domaćem terenu od Frajburge da se domognu elitnog evropskog takmičenja
1 komentar(a)
Bajer, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.05.2014. 16:08h

Pobjedom u Frajburgu Šalke je napravio veliki korak ka direktnom plasmanu u Ligu šampiona naredne sezone.

Tim Jensa Kelera je slavio sa 2:0 i pred posljednje kolo imaju jasnu računicu - potrebno mu je samo da ne izgubi na svojoj "Feltins areni" od Nirnberga u posljednjem kolu koje se igra narednog vikenda.

Kiks Šalkea čekaće Bajer koji ima tri boda manje od "kraljevsko-plavih", ali i koji mora da se pazi petoplasiranog Volfsburga koji je trijumfom i eventualnim kiksom (makar remijem) "farmaceuta" preuzeo četvrto mjesto i poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Šalke su do trijumfa vodili turski defanzivac Kan Ajhan golom u 13. i Klas-Jan Huntelar koji je u 65. postavio konačan rezultat.

Bajer nije imao problema u gostima sa Ajntrahtom (2:0, taj rezultat je bio već na poluvremenu), dok je Volfsburgu u igri ostao pogotkom Ivice Olića u 91. minutu na gostovanju Štutgartu.

I dalje je sve otvoreno i u borbi za opstanak.

Hamburger, koji je danas izgubio glaztko od Bajerna sa 4:1, u najboljoj je poziciji, jer sam odlučuje o svojoj sudbini.

Ako savlada Majnc u gostima u posljednjem kolu tim Mirka Slomke ide u baraž za opstanak, a u tom slučaju bi u Cvajtu ispali Nirnberg i Braunšvajg.

Verder - Herta 2:0 (Hunt 48, 90+1)

Nirnberg - Hanover 0:2 (Hušti 5, Šmidebah 51)

Frajburg - Šalke 0:2 (Ajhan 13, Huntelar 65)

Ajntraht - Bajer 0:2 (Kastro 27, Čan 36)

Hamburger - Bajern 1:4 (Džalhanoglu 72 - Gece 32, 69, Miler 55, Pisaro 75)

Štutgart - Volfsburg 1:2 (Gentner 62 - De Brujne 13, Olić 90+1)

Braunšvajg - Augsburg 0:1 (Bobadilja 90+4)

Borusija M. - Majnc 3:1 (Štrancl 22, Kruze 54, Kramer 77 - Čupo-Moting 65)

Borusija D. - Hofenhajm 3:2 (Groskrojc 29, Mhitarjan 31, Pišček 34 - Firmino 5, Zile 66)