Juventusu samo bod, gol Vučinića

Vučinić, Foto: REUTERS
Ažurirano: 15.01.2012. 17:09h

Juventus je zaustavljen kada je to malo ko očekivao - bod z Torina odnio je Kaljari (1:1), što je "staroj dami" treći remi na svom terenu ove sezone.

A nije moglo bolje da počne za domaćina koji je već poslije sedam minuta poveo preko Mirka Vučinića.

Crnogorski napadač je postigao treći gol u sezoni tako što je sa nekoliko metara pogodio mrežu poslije odlične akcije Markizija i Lihtštajnera.

Ipak, zasluženi remi gostima sa Sardinije donio je Kosu koji je početkom nastavka sa ivice kaznenog prostora matirao Bufona.

Kaljari je, inače, u prvom poluvremenu oštećen za dva penala, jer sudija Guida nije vidio igranje rukom igrača Juvea - prvo Bonućija, a potom i Pirla.

Lacio se oporavio od debakla u prošlom kolu protiv Sijene i pobijedio Atalantu - za tri boda su zaslužni Ernanes (pogodio iz penala) i Klose koji je u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 2:0.

Fiorentina je iznenađujuće izgubila na svom terenu od Lećea (1:0), a jedini gol na meču dao je Di Mikele sa bijele tačke u 66. minutu.

Stevan Jovetić je odigrao cijeli meč na "Artemio Frankiju".

Lacio – Atalanta 2:0 (Ernanes 20 (penal), Klose 90+1)

Đenova – Udineze 3:2 (Grankvist 49, Janković 50, Palasio 70 – Feroneti 13, Di Natale (penal) 75)

Kjevo – Palermo 1:0 (Samarko 50)

Parma – Sijena 3:1 (Bjabjani 24, Valijani 66, Đovinko 90+4 - Grosi 80)

Fiorentina – Leće 0:1 (Di Mikele (penal) 66)

Juventus – Kaljari 1:1 (Vučinić 7 - Kosu 48)

Ćezena – Novara 3:1 (Mutu 20, 39 (penal), Rinaudo 45 (autogol), Morimoto 89)

Milan - Inter 0:1