Budućnost opet remizirala, bez golova na "Trešnjici"

Danas su odigrana četiri meča 25. kola Telekom Prve lige, dok je zbog jakog vjetra u Nikšiću odložen duel vodeće Sutjeske i Rudara
78 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 17.03.2018. 16:03h

Sutjeska danas ima bod manje prednosti u odnosu na Budućnost, a "krivac" što je razlika 15 bodova je isključivo vjetar, tzbog kojeg danas nije odigrana utakmica u Nikšiću između Sutjeske i Rudara.

Nakon što su u prošlom kolu protiv Dečića upisali prvu pobjedu u 2018. godini, fudbaleri Budućnosti su se protiv Petrovca vratili rezultati koji ih je "krasio" u prvenstvu od kada je ekipu preuzeo Vladimir Vermezović - remiju.

"Plavi" su bili na putu do pobjeede, kada je Darko Nikač pogodio mrežu protivnika 60. minutu. Međutim, gosti su izjednačili preko Aleksandra Vujačića u 70. minutu, što je bio i konačan rezultat.

Bez pobjednika i golova završen je duel Zete i Mladosti u Golubovcima.

Pobjede u gostima ostvarili su fudbaleri Grblja i Dečića.

Grbalj je u Danilovgradu savladala Iskru 3:1, a do osmog trijumfa došao je golovima Nikole Popovića u 21. i 89. i Ivana Vukovića u 25. minutu. Jedini pogodak za domaćina postigao je Blažo Perutović u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Dečić je u podgoričkom naselju Zlatica savladao Kom Eurozoks 2:1. Do prvog proljećnog trijumfa, trećeg ove sezone, došao je golovima Dalibora Đukića u 16 . iz jedanaesterca i Vula Vujačića u 54. minutu.

Jedini pogodak za Kom Eurozox postigao je Marko Kažić u 23. minutu.

Ivanović zadržao vođstvo na listi strijelaca

Golgeter Sutjeske, Igor Ivanović sa 11 postignutih golova zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Nikola Krstović, poslije 25. kola ima tri gola manje, Ivan Vuković iz Grblja, Božo Marković iz Sutjeske i Marko Ćetković iz Mladosti postigli su po sedam, a po gol manje Alen Melunović (Budućnost), Admir Adrović (Mladost), i Bogdan Milić (Iskra).

Po pet puta u listu strijelaca upisali su se Milivoje Raičević (Budućnost), Radomir Đalović (Rudar), Radoš Dedić (Kom) i Darko Nikač (Budućnost).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi. Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.