Juve preuzeo prvo mjesto, Napoliju samo bod protiv Intera

Juventus uz meč manje ima bod više od Napolitanaca
78 pregleda 0 komentar(a)
Paulo Dibala Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.03.2018. 22:00h

Juventus sada djeluje kao tim koji niko ne može da zaustavi na putu ka novoj tituli prvaka Italije, nakon što je Napoli odigrao bez golova u Milanu protiv Intera.

"Stara dama" je pobijedila Udineze sa 2:0, a Masimilijano Alegri dobio opciju više u napadu, i to kakvu - Paula Dibalu, koji je u posljednjih osam dana postigao četiri gola.

Prvo je riješio derbi sa Lacijom prošle subote iz bukvalno jedine velike šanse na utakmici, onda je u srijedu dao gol vrijedan plasmana u četvrtfinale Lige šampiona u duelu sa Totenhemom, a sada je sve začinio sa dva pogotka protiv Udinezea na "Alijanc stadionu" u Torinu.

Обзор матча Ювентус - Удинезе от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Juve nije imao problema, pa je upisao 11. vezani trijumf u ligi, a u toj seriji je primio samo jedan gol, i to protiv Verone (3:1).

Moglo je da bude i ubjedljivije za domaćina, ali je Gonsalo Iguain u 38. promašio penal, ukupno peti u 17 pokušaja od kada je stigao u Seriju A.

Juventus je sam na prvom mjestu, ima bod više od Napolitanaca i utakmicu manje (u srijedu protiv Atalante na svom terenu).

Napoli nije bio bez šansi protiv Intera, ali je to bilo premalo da se savlada tim Lućana Spaletija - Lorenco Insinje je propustio najbolju za goste, dok je Milan Škrinjar tresao stativu gola Pepea Rejne.

Inter je ostao na petom mjestu, ali makar nije dodatno zaostao za Lacijom, koji je remizirao protiv Kaljarija.

cag-2-2laz от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Bilo je 2:2, a remi "nebesko-plavima" donio je Imobile u 95. minutu koji je "štiklom" sa 15 metara postavio konačan rezultat.

Adam Marušić nije bio u sastavu zbog suspenzije.

Veliki trijumf je upisao Milan, i to golom Andrea Silve (prvim u Seriji A ove sezone) na gostovanju Đenovi.

Portugalac je donio tri boda glavom u 94. minutu, pa su "rosoneri" potpuno u igri za plasman u Ligu šampiona.

Krotone je bio ubjedljiv protiv Sampdorije (4:1), Atalanta je savladaoa Bolonju u gostima (1:0), a ranije danas je Fiorentina bila bolja od Beneventa (1:0).

Đenova - Milan 0:1 (Andre Silva 90+4)

Juventus - Udineze 2:0 (Dibala 20, 49)

Kaljari - Lacio 2:2 (Pavoleti 25, Barela (penal) 74 - Ćepiteli (autogol) 35, Imobile 90+5)

Krotone - Sampdorija 4:1 (Trota 6, 37, Stojan 23, Sivestre (autogol) 85 - Sapata 70)

Bolonja - Atalanta 0:1 (De Ron 83)

Fiorentina - Benevento 1:0 (Viktor Hugo 25)

Sasuolo - Spal 1:1 (Babakar (penal 31) - Antenući 27)

Inter - Napoli 0:0