5081 pregleda 0 komentar(a)
Ćiro Imobile je do sada u sezoni dao 25 golova, Foto: Flashscore.com
Ažurirano: 02.02.2020. 20:39h

Lacio nije posustao nakon remija u rimskom derbiju, pa je sve ono što nije uradio protiv Rome naplatio u duelu sa SPAL-om.

"Nebesko-plavi" su na "Olimpiku" deklasirali najgori tim u ligi - bilo je 5:1, već nakon pola sata na semaforu je stajalo 3:0...

I, naravno, opet je šou imao Ćiro Imobile. Dao je prvi i treći gol, onda je asistirao Felipeu Kaisedu za 4:0 i sada je na brojci od 25 pogodaka u Seriji A ove sezone.

Učinak od 25 golova u 21 meču u istoriji italijanskog šampionata je imao još samo Antonio Anhelilo, bivši napadač Intera, Rome, Milana i Đenove, i to 1959. godine.

Kaisedo se upisao dva puta, a put do mreže pronašao je i 20-godišnji napadač Bobi Adekanje.

Lacio je sada preuzeo drugo mjesto od Intera, koji večeras od 20.45 gostuje Udinezeu.

Atalanta je imala šansu da preskoči Romu na četvrtoj poziciji, ali je razočarala - odigrala je samo 2:2 u Bergamu protiv Đenove.

Rafael Toloi je donio prednost domaćinu, preokret su režirali Domeniko Krišito i Antonio Sarabija, a već do poluvremena je konačan rezultat postavio Josip Iličić.

Razočarao je i Milan, koji je seriju od tri trijumfa u prvenstvu prekinuo u duelu sa Veronom na "San Siru" - 1:1.

Gosti su vodili (Davide Faraoni je pogodio), poravnao je iz slobodnog udarca Hakan Džalhanoglu, ali to je bilo sve - "rosoneri" nisu mogli di tri boda iako su posljednjih 25 minuta imali igrača više nakon isključenja Sofijana Amrabata.

Meč u Gradu mode pamtiće se i po debiju Danijela Maldinija, sina legende Paola Maldinija.

Nakon debakla od Atalante kod kuće (7:0), Torino je doživio blamažu i u Lećeu - poražen je 4:0, pa je samo pitanje momenta kada će trener Valter Macari dobiti otkaz.

Leće je slavio prvi put kod kuće ove sezone, a ovo mu je i prvi trijumf još od kraja novembra i gostovanja Fiorentini.