Rimljani sada četiri boda manje od "stare dame"

2234 pregleda 1 komentar(a)
Lacijali stali kada to nije smjelo da im se desi, Foto: Flashscore.com

Veliki preokret Atalante protiv Lacija učinio je da Juventus već nakon prvog kola Serije A u post-korona eri napravi razliku.

"Stara dama" sada ima četiri boda više, nakon što je Lacio poslije desetak minuta u Bergamu vodio 2:0, a onda je nadigran i poražen - 3:2.

Rimljani su stvorili prednost autogolom De Rona i fantastičnim pogotkom Milinković-Savića, ali fudbal kakav igra Atalanta uvijek mora da bude nagrađen.

Već do poluvremena smanjio je Gosens, a dominaciju domaćina u nastavku krunisali su Malinovskij projektilom sa preko 20 metara i Palomino uz veliku grešku golmana "nebesko-plavih" Strakošu.

Laciju je ovo prvi poraz u ligi još od septembra...

Atalanta je na minus četiri u odnosu na trećeplasirani Inter, ali i dalje bježi Romi šest bodova.

"Vučica" je takođe poslije preokreta savladala Sampdoriju (2:1). Oba gola dao je Džeko.