Dominacija: Bajern - 50 trofeja, Levandovski - 51 gol

Bavarci su u finalu Kupa Njemačke pobijedili Bajer iz Leverkuzena 4:2

3219 pregleda 1 komentar(a)
Levandovski i Gnabri slave gol u finalu, Foto: AP

Dileme nije bilo u finalu Kupa Njemačke - Bajern je osvojio 20. trofej u ovom takmičenju i drugu sezonu zaredom prigrabio duplu krunu kao potvrdu apsolutne dominacije.

Bavarci su u finalu pobijedili Bajer iz Leverkuzena 4:2, tako da ukupno imaju 50. domaćih trofeja, nakon što su proslavili i 30. šampionsku titulu.

David Alaba u 16. i Serž Gnabri u 24. minutu donijeli su Bajernu veliku prednost do poluvremena.

Do kraja je Robert Levandovski zaokružio briljantnu sezonu, sa dva nova gola.

Gol broj 50 je postigao uz svesrdnu pomoć golmana Hradeckog, kome je lopta volšebno ispala iz naručja nakon šuta sa 25 metara.

Drugi pogodak u finalu, a 51. u sezoni upisao je u posljednjem minutu, efektno prebacivši golmana rivala.

Golove za Bajer postigli su Sven Bender u 63. i Kai Haverc u 93. minutu iz penala.