Nezadrživa Atalanta osvojila i Sardiniju

Ekipa iz Bergama čvrsto drži četvrto mjesto sa samo bodom manje od Intera

5514 pregleda 0 komentar(a)
Muriel je sa penala potpisao 10. uzaastopnu pobjedu Atalante, Foto: Flashscore.com
Ažurirano: 05.07.2020. 22:19h

Atalanta igra lijepo, atraktavno i pobjeđuje.

Nakon što su oborili rekord kluba u uzastopnim pobjedama u prvenstvu, izabranici Đanpjera Gasperinija su ga popravili na gostovanju Kaljariju (1:0).

Kaljari je slavio u prvom dijelu sezone u Bergamu, a prvi je zatresao mrežu i na svom terenu - sjajan pogodak Đovanija Simeonea poništen je nakon intervencije VAR-a u 12. minutu, jer je argentinskog napadača lopta slučajno pogodila u ruku.

Nakon 15 minuta Karboni je skrivio penal, dobio drugi žuti kerton, a Luis Muriel je bio precizan sa penala za osmu uzastopnu pobjedu u Seriji A, a 10. ukupno, pošto je dva puta savladana Valensija u Ligi šampiona.

Atalanta sada ima samo bod manje od Intera na trećem mjestu, a čak 15 više od Rome na petoj poziciji.

Sampdorija je drugom uzasatopnom pobjedom, ovoga puta kući nad Spalom pobjegla od opasne zone na sedam bodova, ali je na samo dva boda od nje drugi tim iz istog grada - Đenova, koja je u 98. minutu izborila remi u Udinama 2:2.