Atalanta nastavila seriju i preskočila Inter, Roma želi u Ligu Evrope

Tim iz Bergama uz meč više preuzeo treće mjesto nakon što je slavila deveti put zaredom

3677 pregleda 1 komentar(a)
Atalanta ne posustaje, Foto: Flashscore.com

Dva prekida su bila dovoljna Atalanti da savlada Sampdoriju, koja se svih 90 minuta branila u Bergamu branila kako je znala i umjela.

Bilo je 2:0, Atalanta je slavila deveti put zaredom u Seriji A i makar do sjutra veče preuzela treće mjesto na tabeli od Intera.

Toloi je u 75. načeo goste iz Đenove, a 10 minuta kasnije pogodio je Murijel sa ivice kaznenog prostora za 20. trijumf u sezoni.

Roma je bila bolja od Parme u Rimu (2:1) čime je prekinula seriju od tri poraza.

Loše je počelo za domaćina, jer je Kučka iz penala donio prednost Parmi, ali su preokret režirali Mhitarjan i Veretu.

"Vučica" dijeli peto mjesto s Napolijem i nastavlja borbu za plasman u Ligu Evrope.

U to takmičenje svakako idu Napolitanci kao osvajači Kupa Italije, a Roma će do kraja voditi bitku sa Milanom, koji ima dva boda manje.

Sasuolo je slavio u Bolonji (2:1), dok je Torino bio bolji od Breše (3:1).