Benzema vodi Real ka tituli: Osam od osam nakon korona pauze

5421 pregleda 0 komentar(a)
Benzema i Asensio, Foto: AP

Real je na korak od titule - nakon pobjede nad Alavesom (2:0) zadržao je četiri boda prednosti nad Barselonom tri kola prije kraja La Lige.

Titulu bi teorijski mogao da proslavi 13. jula.

Ako Barselona sjutra izgubi od Valjadolida u gostima, a Real u ponedjeljak pobijedi Granadu - pehar stiže u Madrid.

Osmu uzastopnu pobjedu u nastavku sezone potpisao je sjajni Karim Benzema.

Francuski napadač postigao je gol iz penala u 11. minutu, a početkom drugog poluvremena asistirao Marku Asensiju za konačan rezultat.

Utakmica je imala dvojicu sudija - Hil Mancano je povrijeđen krajem poluvremena, a nakon pauze zamijenio ga je Rodriges Karpaljo.

U prvom meču dana Granada je iznenadila Real Sosijedad u gostima 3:2, pa je zadržala šanse da naredne sezone igra na evropskoj sceni.