"Nebesko-plavi" izgubili od Sasuola i to im je treći poraz zaredom

5177 pregleda 0 komentar(a)
Sasuolo slavio četvrti put u nizu, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.07.2020. 21:26h

Juventus će i deveti put zaredom biti šampion Italije, jer njegov najbliži pratilac nakon restarta sezona ne liči ni na šta.

Lacio je doživio treći uzastopni poraz, četvrti poslije pauze zbog koronavirusa, a dželat mu je bio Sasuolo.

Roberto de Zerbi je na poluvremenu ubacio Franćeska Kaputa na teren i napravio pravi potez - iskusni napadač je prvo asistirao Đakomu Raspadoriju za izjednačenje u 52. minutu, a potom u 91. bio na pravom mjestu nakon šuta Đanmarka Ferarija i ugurao loptu u mrežu za pobjedu.

Sasuolo je bio bolji, dominirao je sve vrijeme, a i neopravdano mu je poništen gol u 9. minutu.

Lacio je ni iz čega poveo u 33. minutu preko Luisa Alberta, ali nije zaslužio da slavi...

Roma je rutinski savladala Brešu u gostima (3:0), iako je otpor pretposljednje ekipe na tabeli slomila tek u drugom poluvremenu.

Federiko Fasio je načeo domaćina, potom se upisao Nikola Kalinić, a pogodio je i Nikolo Zaniolo, koji se nedavno oporavio od povrede koljena.

Zaniolo je bio strijelac nakon 204 dana...