Siti ide u Lisabon - Varan uništio Real, Ronaldo pogađao - Lion eliminisao Juventus

Mančester siti - Real 2:1 (2:1), Juventus - Lion 2:1 (0:1)

48746 pregleda 27 reakcija 7 komentar(a)
Slavlje fudbalera Liona, Foto: REUTERS
Ažurirano: 07.08.2020. 23:01h

Mančester siti i Lion sastaće se u četvrtfinalnom meču završnog turnira Lige šampiona u Lisabonu.

Siti je i u revanšu bio bolji od Reala, slavio istim rezultatom kao u Madridu u martu - 2:1, zahvaljujući katastrofalnim greškama Rafaela Varana.

U Torinu, dva gola Kristijana Ronalda nisu bila dovoljna Juventusu - italijanski prvak je pobijedio Lion 2:1, ali francuski tim ide dalje, zbog gola u gostima.

Revanš mečevi osmine finala

Mančester Siti - Real Madrid 2:1 - 2:1

Rahim Sterling 9, Gabrijel Žezus 68. - Karim Benzema 28.

Juventus - Lion 2:1 - 0:1

Kristijano Ronaldo 43. (penal), 60. - Memfis Depaj 12. (penal)

Kraj je na Etihadu - Mančester siti je pobijedio Real 2:1 i ukupnim rezultatom 4:2 ide među osam najboljih, na završni turnir u Lisabon.

84. minut - samo 15 minuta Dibala je bio na terenu, nedovoljno spreman. Morao je da izađe zbog povrede.

83. minut - tri izmjene u Realu - Jović, Valverde i Lukas Vaskes. Malo vremena za Real.

70. minut - Dibala za Juve, italijanski prvak traži još jedan gol.

68. minut - 2:1 za Siti, Rafael Varan je uništio Real. Francuz je poklonio prvi i drugi gol Sitiju. Drugi ogroman kiks iskoristio je Gabrijel Žezus, asistent kod prvog gola.

65. minut - odlična prilika za Siti. Gabrijel Žezus je efektno stvorio prostor za šut pored Militaa, dobra reakcije Kurtoe.

60. minut - Juventus nije imao rješenje pred golom, ali ima Ronalda - Portugalac je pogodio za 2:1 udarcem sa 25 metara, iznenadio je golmana Lopesa.

Juventus ima inicijativu u Torinu, ali je bezopasan. Vrijeme curi, trebaju mu dva gola.

55. minut - još jedna šansa za Siti, nakon kontre - Gundogan je loše dodao do Sterlinga, kome je Kurtoa ušao u šut.

47. minut - prva šansa za Siti u nastavku, Kurtoa je zaustavio Sterlinga.

43. minut - 1:1 u Torinu, Ronaldo iz penala. Penal je dosuđen, jer je Depaj pomjerio ruku u živom zidu - lopta ga je pogodila poslije šuta Pjanića.

40. minut - sjajna odbrana Antonija Lopesa, nakon slobodnog udarca Kristijana Ronalda. Najbolja šansa za Juve za izjednačenje,

Benzema je postigao 65. gol u Ligi šampiona, više od njega imaju samo Ronaldo (129), Mesi (114) i Raul (71).

28. minut - Real je u igri - Karim Benzema je nastavio sjajnu formu. Pogodio je glavom na centaršut Rodriga.

21. minut - dobra šansa za Real, Benzema je tukao - brani Ederson.

19. minut - velika šansa za Juventus. Bernadeski je stvorio idealnu poziciju sjajnim solo prodorom uz korner liniju, ali je u posljednji čas reagovao Marselo. Ronaldo je pokušao zatim glavom - preko gola.

15. minut - moglo je da bude 2:0 za Siti, Gundogan i Sterling su imali dobre situacije pred golom Kurtoe.

12. minut - vodi Lion u Torinu. Memfis Depaj je "panjenkom" sa bijele tačke doveo goste u vođstvo. Juventusu su potrebna tri gola za prolaz.

9. minut - vodi Siti. Katastrofalna greška Varana, kome je Gabrijel Žezus oteo loptu i servirao je Rahimu Sterlingu, koji nije mogao da pogriješi.

7. minut - prvi opasniji pokušaj na Etihadu, izblokiran je šut De Brujnea.

Počeli su mečevi.

Poslije pet mjeseci opet se igra elitni fudbal.

Dva derbija su zakazana za večeras, dva revanša osmine finala Lige šampiona.

Mančester siti će ugostiti Real sa prednošću od 2:1 iz prvog meča.

Real će do preokreta pokušati da dođe sa Azarom, Rodrigom i Benzemom u napadu, ali bez Ramosa u odbrani. Mijenja ga Eder Militao.

Siti neće čuvati prednost, Gvardioline ekipe to ne znaju.

I Juventus je u opasnosti, iako igra kod kuće.

Juri gol minusa protiv Liona (0:1), sa nedovoljno spremnim Ronaldom i Dibalom.

Portugalac je u ekipi, Argentinac nije.

Lion je od marta odigrao samo jednu zvaničnu utakmicu, to može da bude hendikep.