Slavlje fudbalera Bajerna, Foto: REUTERS
Ažurirano: 14.08.2020. 22:53h

Nestvaran rezultat derbija četvrtfinala Lige šampiona.

Znalo se da je Bajern moćan, znalo se da Barsa nije kao što je bila, ali da je ovakva razlika u klasi - to se zaista nije očekivalo.

Njemački šampion pobijedio je Barsu čak sa 8:2.

Bavarci su odigrali fudbal sa druge planete, presingom i napadačkim potencijalom razbili rivala, dok je, s druge strane, bilo prilično tužno gledati ekipu u plavo-crvenim dresovima, taj kultni tim sa Leom Mesijem, kako je potpuno nemoćan, izgubljen u vremenu i prostoru...

Bajern će u polufinalu igrati sa pobjednikom meča Mančester siti - Lion, koji se igra u subotu od 21 sat.

Bajern - Barselona 8:2

Miler 4, Perišić 22, Gnabri 27, Miler 31, Kimih 63. Levandovski 83, Kutinjo 85, 89. - Alaba 7. (autogol), Suares 57.

Tok meča

Bajern je prvi tim koji je u eliminacionoj fazi Lige šampiona postigao osam golova.

89. minut - 8:2, kao u snovima. Ponovo Kutinjo. Barselona nikada nije bila ovako nisko.

85. minut - šta se ovo događa, kakvo poniženje Barselone. Sedmi gol za Bajern postigao je Barsin igrač na pozajmici u Bajernu - Filipe Kutinjo.

83. minut - 6:2 za Bajern. Nakon provjere VAR-a pogodak Roberta Levandovskog, glavom na centaršut Kutinja. Njegov 14. gol u Ligi šampiona ove sezone.

Moglo je da bude 6:2, Alba je u posljednji čas blokirao Levandovskog.

63. minut - Džošua Kimih, 5:2 za Bajern. Blistavi talenat Alfonso Dejvis je namjestio gol nakon sjajnog solo prodora.

57. minut - smanjila je Barselona, asistencija Albe, gol Suaresa.

Još jednom se zatresla mreža Bajerna, Levandovski je konačno pogodio, a Skomina pokazao ofsajd.

Grizman je zamijenio Serđija Roberta.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Dominacija Bajerna u prvom poluvremenu, igra koju Barselona ne može da prati. Brzina, presing, snaga, tehnika, realizacija - 4:1 nakon prvih 45 minuta.

31. minut - nestvaran rezultat, 4:1 za Bajern. Tomas Miler. Barselona ne može da iznese loptu na protivničku polovinu, Bajernov presing je spektakularan. Kimih je ubacio sa desne strane, a Miler reagovao u petercu.

29. minut - presing Bajerna, nova izgubljena lopta igrača Barselone, ali je Ter Štegen skinuo zicer Levandovskom.

27. minut - 3:1. Serž Gnabri. Ponovo je Bajern lako probio odbranu Barse, Gnabri je sa 13-14 metara pogodio gol nemoćnog Ter Štegena.

Strahovit tempo u prvih 25 minuta.

22. minut - 2:1 za Bajern. Ivan Perišić. Izgubili su loptu igrači Barselone u opasnoj zoni, stvoren je višak na lijevoj strani - precizan šut hrvatskog asa u suprotni ugao. Lopta je zakačila Lenglea, koji nije stigao da bolje zatvori prostor...

20. minut - Mesi u prodoru, nezadrživom - šut preslab za Nojera.

9. minut - stativa Barselone!!! Prvo je Suaresa zaustavio Nojer, a zatim je Mesi ubacio sa lijeve strane, svi su promašili loptu, koja je završila na stativi.

7. minut - 1:1. Autogol Davida Alabe. Lengle je lansirao Đordija Albu, Kimih nije ispratio kretanje beka Barse, a Alaba da bi spriječio da lopta dođe do Suaresa, prebacio Nojera.

Kakav početak Bajerna. Početak iz snova, a samo 30-ak sekundi prije gola Milera, Barsa je bila u opasnom napadu.

4. minut - Bajern vodi. Sjajna akcija, Levandovski je odložio loptu za Milera, koji je pogodio donji desni ugao.

Elitni fudbal se nastavlja u Lisabonu.

Od 21 sat je poslastica - duel Bajerna i Barselone.

Dva kultna kluba spremaju se za velikih 90 minuta i sa visokim ambicijama ulaze u utakmicu.