Pala i Barselona: Hetafe bolji od blijedih Katalonaca

Blijedom timu Ronalda Kumana, u kome su Mesi i Grizman bili van ritma, nakon mečeva koje su imali u nacionalnim selekcijama, presudio je Haime Mata u 56. minutu iz penala, koji je skrivio De Jong

9705 pregleda 4 komentar(a)
Mata slavi gol protiv Barse, Foto: AP

Nakon Reala, koji je izgubio od Kadiza kod kuće (1:0), Sevilje koja je poražena od Granade u gostima (1:0), pala je i Barselona - novo iznenađenje u La Ligi priredio je Hetafe pobjedom nad Kataloncima na svom terenu 1:0, prvi put poslije devet godina.

Blijedom timu Ronalda Kumana, u kome su Mesi, Kutinjo i Grizman bili van ritma, nakon mečeva koje su imali u nacionalnim selekcijama, presudio je Haime Mata u 56. minutu iz penala, koji je skrivio De Jong.

Barsa nije imala nijednu pravu šansu, do petog minuta nadoknade, kada je Đene umalo postigao autogol.

Domaćin preko Kolumbijca Kuća Ernandesa propustila dva zicera da nanese ubjedljiviji poraz favoritu.

Hetafe se pobjedom priključio ekipama na vrhu tabele, koje imaju po deset bodova - Realu, Granadi i Kadizu.

Barsa je, poslije prvog poraza, ostala na sedam iz četiri meča.