Sedmica na Olimpiku, Roma dala pet golova

U Seriji A danas na pet utakmica čak 28 golova

3264 pregleda 0 komentar(a)
Džeko je postigao dva gola Beneventu, Foto: Flashscore.com

Spektakularan dan sa čak 28 pogodaka na pet utakmica Serije A, zaključila je večeras pobjeda Rome na Olimpiku nad Beneventom (5:2).

Ekipa Pipa Inzagija povela je golom Kaprarija, ali su do poluvremena preokrenuli Pedro i Džeko, da bi gol Mhitarjana bio poništen zbog ofsajda.

Ultraofanzivna igra viđena je i u nastavku, a gosti su poravnali pogotkom Lapadule od odbitka sa penala koji nije realizovao. Penalu je u 55. minutu prethodila nesmotrena igra Veretua.

Upravo je Veretu sa bijele tačke vratio prednost Romi, a do kraja su pogađali Džeko i Bruno Peres.

Prethodno je Udineze postigao prve golove - tri u domaćoj pobjedi nad Parmom 3:2, Kaljari je sa 3:2 slavio u Torinu, Specia i Fiorentina su remizirali (2:2), a Bolonja je kući izgubila od Sasuola 4:3.