Pljevljake je savladala Desna, ukrajinski premijerligaš

9674 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 04.02.2021. 19:32h

Fudbaleri Rudara su poraženi u posljednjoj pripremnoj utakmici u Antaliji.

Nakon duela sa Čukaričkim II (0:2), Ljvovom (0:3), Orenburgom (3:2) i Dinamom iz Moskve (1:3) sada je Pljevljake savladala Desna - 2:0.

Ukrajinski premijerligaš je do pobjede stigao golovima Bezbordika u 23. i Belića u 82. minutu.

Rudar je igrao u sastavu: Baltić, Kasalica, Kartal, Pejović, Tomašević, Macui, Zečević, M. Glubović, Hajrović, Striković, Talović.

Igrali su još: Krstonijević, Dajević, Vukotić, Gogić, Kovačevic, Ciguljin.

Rudar od nedjelje nastavlja pripreme u Ulcinju, gdje će ostati do 12. februara i takođe odigrati nekoliko utakmica.

U Ulcinju bi sastavu Vuka Bogavca trebalo da se pridruži povratnik Tiago Farija, kao i novo pojačanje Zakarija Suraku.

A Zeta je odigrala prvu utakmicu u Antaliji i - izgubila.

Bolja je bila ukrajinska Vorskla 2:1, iako je crnogorski tim vodio od 4. minuta i gola Ivana Vukčevića.

Preokret su donijeli Kane u 29. i Ščerbak sedam minuta prije kraja.

"Meč protiv veoma jake ekipe nam je poslužio da vidimo gdje smo u ovom trenutku. Zadovoljan sam igrom, jer smo stvorili šest stopostotnih prilika. Jedino je realizacija ono što nije bilo dobro", rekao je pomoćni trener Zete Aleksandar Kaluđerović.

Zeta je duel sa Ukrajincima počela u sastavu: Radulović, Milić, Simović, Ceklić, Pupović, Milojko, L. Lambulić, Vukčević, Kalezić, Burzanović, Ma. Lambulić.

Igrali su još: Sopo, Đinović, Krstović, Goranović.