Atletiko - Čelsi 0:1, Lacio - Bajern 1:4

31586 pregleda 3 komentar(a)
Levandovski postiže gol za Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.02.2021. 23:09h

Bajern je već u četvtrfinalu, Čelsi sasvim blizu - epilog je treće noći eliminacione faze Lige šampiona.

Prvak Evrope bio je ubjedljiv protiv Lacija u Rimu 4:1, dok je Čelsi kao gost na neutralnom terenu u Bukureštu slavio protiv Atletika 1:0.

Bajern je iskoristio katastrofalno defanzivno veče italijanskog kluba, kažnjavao drastične greške odbrane - Musakja i Patrika, Aćerbi je postigao autogol, a 17-godišnji Musijala postigao prvijenac na najvećoj sceni.

Čelsi je bio bolji od Atletika, nadigrao lidera La Lige, a magijom Olivijea Žirua stekao veliku prednost pred revanš u Londonu.

I Stefan Savić i Adam Marušić igrali su cijeli meč. Marušić je od 31. minuta igrao centralnog defanzivca, nakon što je iz igre izašao Musakjo...

stat

Tok mečeva

Atletiko - Čelsi 0:1

Žiru 69.

stat

Lacio - Bajern 1:4

Korea 49. - Levandovski 9, Musijala 24, Sane 42, Aćerbi 47. (autogol)

stat

Prvi put od kada je Simeone trener, Atletiko je na osam uzastopnih mečeva primio gol - posljednji put se to dogodilo 2010. godine.

69. minut - gol je. Sjajan gol Olivijea Žirua. Ermoso je posljednji dirao loptu, a Francuz je makazicama poslao u gol.

Čelsi bolji i opasniji od Atletika, Žiru je makazicama savladao Oblaka, ali je prva odluka sudija bila ofsajd. Čeka se VAR.

49. minut - smanjio je Lacio na 4:1, golom Hoakina Koree.

47. minut - nastavlja se defanzivna agonija Lacija, 4:0 za Bajern. Autogol Aćerbija.

Bajern je već nakon 45 minuta ne samo obezbijedio pobjedu na Olimpiku protiv Lacija, već i plasman u četvrtfinale - vodi 3:0. Katastrofalna igra rimskog tima u odbrani, dvije velike greške, Musakja i Patrika, kod prvog i trećeg gola.

stat

U Bukureštu, Čelsi mnogo bolji od Atletika. Odbrana "kolćonerosa" pod pritiskom, Simeoneov tim teško nalazi rješenje za presing rivala. Savić ima mnogo posla, za sada se dobro nosi sa Vernerom i Žiruom.

stat

42. minut - već je 3:0 za Bajern, upisao se i Liroj Sane, totalna dominacija šampiona Evrope protiv Lacija.

Poslije samo pola sata igre izmjena u Laciju - očajnog Musakja mijenja Lulić.

Mlađi strijelac u fazi eliminacije od Musijale bio je samo Bojan Krkić, koji je 2008. za Barselonu postigao gol sa 17 godina i 217 dana, protiv Šalkea u četvrtfinalu.

24. minut - Džamal Musijala je tri dana prije 18. rođendana postigao prvi gol u LŠ. Supertalentovani vezista je postao najmlađi engleski fudbaler koji se upisao u strijelce na meču elitnog takmičenja. Musijala ima i njemačko državljanstvo, a očekuje se da će igrati za selekciju Njemačke.

Levandovski je postigao 72. gol u LŠ i sada je treći strijelac elitnog takmičenja svih vremena, ispred Raula (71), a iza Kristijana Ronalda (135) i Mesija (119).

Čelsi dominira protiv Atletika, visoko su izašli Tuhelovi igrači.

"Kolćonerosi" imaju mnogo problema da iznesu loptu...

9. minut - Bajern vodi u Rimu, Robert Levandovski. Velika greška Musakja, kratko je vratio loptu Reini, a predator kakav je Levandovski iskoristio je poklon.

Poznati su sastavi timova za večerašnje utakmice.

Izuzetno ofanzivni i Atletiko i Čelsi.

"Kolćonerosi" sa Suaresom i Feliksom, te Lemarom i Koreom, dok Tuhel napada sa Žiruom i Vernerom.

Lacio i Bajern u očekivanim sastavima.

Atletiko: Oblak - Savić, Felipe, Ermoso - Ljorente, Koke, Saul, Lemar, Korea - Žoao Feliks, Suares.

Čelsi: Mendi - Aspilikueta, Kristensen, Ridiger - Kovačić, Žoržinjo, Maunt, Alonso, Hadson-Odoi - Žiru, Verner.

Lacio: Reina - Patrik, Aćerbi, Musakjo - Lazari, Milinković-Savić, Leiva, Luis Alberto, Marušić - Korea, Imobile.

Bajern: Nojer - Zile, Boateng, Alaba - Dejvis, Kimih, Musiala, Gorecka - Koman, Sane, Levandovski.