Budućnost izgubila poslije sedam mjeseci: Burzanović lansirao Zetu pod Goricom

Lider izgubio prvi put još od avgusta prošle godine

11892 pregleda 96 reakcija 6 komentar(a)
Detalj sa meča pod Goricom, Foto: Boris Pejović

Serija Budućnosti od 23 utakmice bez poraza, koja je trajala od avgusta prošle godine, završena je u duelu protiv Zete.

Tim iz Golubovaca je slavio 1:0 pod Goricom, a aktuelnom šampionu je presudio bivši igrač - Marko Burzanović, strijelac u 86. minutu nakon kontranapada.

Prije večerašnjeg duela, tim Mladena Milinkovića je posljednji put izgubio 29. avgusta od Podgorice u Lješkopolju kada je bilo 4:0.

Nakon toga je dominirao, nedavno i oborio rekord po broju mečeva bez poraza...

Večeras je bilo u vazduhu da to može da se dogodi, jer niti je Budućnost bila na visini zadatka, niti je Zeta imala mnogo respekta prema najboljoj ekipi u državi.

Srđan Krstović je sredinom prvog poluvremena imao najbolju šansu na meču, odbranio mu je Miloš Dragojević, a "plavi" su potom prijetili preko Andrije Ražnatovića, Vasilija Terzića i Miloša Raičkovića.

Ostalo je 0:0, sve do tog 86. minuta i kontre tima Ratka Dostanića kada Burzanović nije pogriješio.

Budućnost je svakako blizu titule - mogla bi da je osvoji već u srijedu ako pobijedi Dečić, a Sutjeska ne slavi u duelu sa Petrovcem pod Malim brdom.