Milan u velikom stilu osvojio Torino: Juve ostaje i bez Lige šampiona?

Milan slavio na gostovanju Juventusu sa 3:0, i Staru damu izbacio iz zone Lige šampiona!

5889 pregleda 2 komentar(a)
Rebić je opet pogodio mrežu Juventusa, Foto: REUTERS

Juventus strahuje da će nakon devet titula ostati i bez Lige šampiona.

Inter je već uzeo "skudeto", a večeras je prvi put iz 10. pokušaja Milan osvojio novi "Juventus stadion".

I to na kakav su način "rosoneri" prekinuli niz od devet poraza na njemu - fantastičnom igrom i pobjedom od 3:0, a uz to nisu realizovali ni penal!

Bolju igru ekipa Stefana Piolija krunisala je golom u nadoknadi poluvremena, kada je pogodio Braim Dias.

U 58. minutu Šćešnji je pročitao Frenka Kesija sa penala, koji je igrom rukom skrivio Đorđo Kjelini.

Milan se nije zadovoljio vođstvom, a nije ga uzdrmala ni odbrana penala, ni povreda Zlatana Ibrahimovića, pa je rezervsita Ante Rebić evrogolom iz daljine na povratni pas Benasera udvostručio prednost - raketom u gornji lijevi ugao sa 25 metar.

Konačan rezultat postavio je Englez, Fikajo Tomori sjajnim udarcem glavom nakon centaršuta Džalhanoglua.

Juventusu, osim bodovnog zaostatka, ni raspored ne ide na ruku u posljednja tri kola, jer u jednom od njih dočekuje prvaka - Inter u Derbiju Italije.

Milan i Atalanta igraju u posljednjem kolu, ali Napoli zato ima najlakši raspored u borbi za Ligu šampiona.