Engleska u Midlsbrou bolja od Rumunije, Lukaku srušio Hrvate, sigurni Holanđani

Markus Rašford postigao jedini gol za Engleze, Lukaku za Belgiju

10407 pregleda 5 komentar(a)

Sedam dana pred duel sa Hrvatskom na Evropskom prvenstvu Engleska je napravila dobru uvertiru.

Albion je savladao Rumuniju u generalnoj probi - bilo je 1:0 u Midlsbrou, jedini gol je postigao Markus Rašford u 68. minutu.

Tim Gareta Sautgejta je u drugom poluvremenu stvorio mnogo šansi, promašio je i penal (Džordan Henderson), a do kraja su prijetili i Rumuni...

A Belgija je nadigrala Hrvatsku, ali je dobila tek 1:0, pošto je Romelu Lukaku u 38. minutu iskoristio jednu od tri šanse.

Posljednju je imao u 89. minutu, ali je Livaković sjajno odbranio a Brekalu se ukazala šansa u drugom minutu nadoknade da kazni "crvene đavole" za promašaje. Ipak, Tibo Kurtoa je bio siguran.

Slavila je i Holandija, koja je u Enshedeu savladala Džordžiju - 3:0.

Memfis Depaj je otvorio goste, prednost je udvostručio Vut Veghorst, dok je konačan rezultat postavio 19-godišnji Rajan Gravenberh.

Danska je pogocima Martina Brajtvajta i Andreasa Kornelijusa bila bolja od Bosne i Hercegovine (2:0), a golova nije bilo u duelu Austrije i Slovačke.