Četvorka Intera, prvijenci Džeka i Čalhanoglua, Lacio silan u Empoliju

Inter - Đenova 4:0, Verona - Sasuolo 2:3 u prvim mečevima nove sezone Serije A

13190 pregleda 3 komentar(a)

Počela je Serija A - ubjedljivom pobjedom aktuelnog šampiona Intera protiv Đenove na "Meaci" (4:0).

Simone Inzagi je debitovao pobjedom na klupi aktuelnog šampiona, a prve golove postigla su pojačanja iz Milana, odnosno Rome - Hakan Čalhanoglu i Edin Džeko.

Mrežu Đenove načeo je, međutim, Slovak Škrinjar, već u 6. minutu.

Čalhanoglu je u 43. povisio na 2:0, a asistent je bio Džeko.

Vidal je u 74. na pas Barele dao treći gol.

Konačno, dva minuta prije kraja, precizan je bio i Edin Džeko.

Goleada i na drugom meču koji je počeo u 18.30 - Sasuolo je na "Bentegodiju" pobijedio Veronu sa 3:1.

Reprezentativac Italije Raspadori doveo je goste u vođstvo u 32. minutu, a Verona je u nadoknadi prvog poluvremena ostala sa desetoricom, zbog isključenja Migela Velosa.

Filip Đuričić je u 51. minutu pogodio za 0:2, Zakardi iz penala smanjio, a Traore u 77. minutu dao treći gol za Sasuolo.

Zakanji je u 90. samo ublažio poraz tima iz grada Romea i Julije.

Lacio je, u noćnom terminu, pobijedio na gostovanju Empoliju - 3:1, iako je gubio već od 4. minuta Bandinelija.

Sergej Milinković-Savić je izjednačio samo dva minuta kasnije, a Lazari u 31. i Imobile u 41. potpisali prokret već do poluvremena.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić ostao je na klupi.

Atalanta je slavila na gostovanju Torinu - 2:1, golom Picolija u prvom minutu sudijskog dodatka.

Prethodno je Beloti u 79. izjednačio nakon što je Murijel u 6. donio vođstvo timu iz Bergama.