Milan spustio Lacio na zemlju, Ibra strijelac poslije pola godine

"Rosoneri" upisali treću pobjedu - 2:0. Dvije asistencije Rebića, golovi Leaa i Ibrahimovića

8276 pregleda 1 komentar(a)

Lacio je u prvih 180 minuta fudbala u Seriji A dao devet golova - tri Empoliju i šest Speciji, ali je stao na prvom pravom testu u sezoni.

Izgubio je na "San Siru", gdje tradicionalno loše prolazi - Milan je slavio rezultatom 2:0 i poslije tri runde ima maksimalnih devet bodova (kao i Napoli).

"Rosoneri" su u derbiju bili bolji protivnik, a do prednosti su došli u 45. minutu kada je Rafael Leao otvorio kontranapad, a onda i matirao Pepea Rejnu nakon asistencije Anta Rebića.

Potom je Frenk Kesi promašio penal (prečka), ali ni to nije dalo krila Rimljanima.

U nastavku jesu bili nešto konkretniji, ali Milan je imao dovoljno oružja u napadu da otkloni dileme.

Uradio je to u 67. minutu - opet je asistent bio Rebić, a ovog puta se upisao povratnik nakon povrede Zlatan Ibrahimović.

Šveđaninu je to bio prvi pogodak za Milan još od marta i gostovanja Fiorentini.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je bio na terenu do 64. minuta u sastavu "nebesko-plavih".