Zvezda bolja od Brage, Vest Hem osvojio Zagreb, Betis slavio nakon 0:2

Lacio izgubio u Istanbulu od Galatasaraja bizarnim autogolom golmana Strakoše

12387 pregleda 5 komentar(a)

Fudbaleri Crvene zvezde su pobjedom otvorili grupnu fazu Lige Evrope.

U Beogradu su bili bolji od portugalske Brage 2:1, a sva tri gola na stadionu "Rajko Mitić" pala su u periodu od 75. do 85. minuta.

Domaćin je poveo preko Rodića, samo što se krenulo s centra izjednačenje Bragi je donio Galeno, da bi trijumf srpskom šampionu osigurao Katai. Pogodio je iz penala koji je iznudio Ivanić.

"Znali smo da ćemo u nekim trenucima da patimo, da mnogo patimo. Kad je bilo teško, bili smo hladne glave, odigrali smo fenomenalnu utakmicu. Ne znam koja je granica", rekao je trener Zvezde Dejan Stanković.

U istoj grupi, Mitjiland i Ludogorec su u Danskoj remizirali - 1:1.

A u Zagrebu - Dinamo nije mogao da se nosi sa Vest Hemom.

"Čekićari" su slavili 2:0, a put ka trijumfu im je otvorio Antonio u 22. minutu nakon greške defanzivca Teofil-Katerana i golmana Livakovića. U nastavku se upisao i Rajs...

I u drugom meču u toj grupi je slavi gost - Genk je u Beču savladao Rapid 1:0 golom Onuačua u sudijskoj nadoknadi.

Lacio je poražen u Istanbulu od Galatasaraja bizarnim autogolom golmana Strakoše (1:0, Adam Marušić je bio na klupi), dok su Lokomotiva i Marsej u Moskvi podijelili bodove - 1:1.

Betis je u 27. minutu imao dva gola minusa protiv Seltika, ali mu to nije predstavljalo problem - trijumfovao je 4:3, a već nakon 50 minuta igre je vodio 4:2...

Bajer je u Leverkuzenu bio bolji od Ferencvaroša (2:1).

Grupa E: Galatasaraj - Lacio 1:0, Lokomotiva M. - Marsej 1:1;