Grof slavio u 95. minutu, Arsenalu važni bodovi na teškom gostovanju

Arsenal Miodraga - Grofa Božovića slavio na gostovanju favorizovanom Nižnjem Novgorodu sa 3:2

4283 pregleda 0 komentar(a)
Grof pokrenuo "oružare", četiri boda u dva teška meča, Foto: Arsenal Tula

Fudbaleri Arsenala iz Tule bili su blizu novom remiju sa identičnih 2:2, u drugoj utakmici novog mandata crnogorskog trenera Miodraga - Grofa Božovića.

Ali, u dramatičnom finišu na gostovanju u Nižnjem Novgorodu, Božovićev tim je odnio tri boda - 3:2, golom u 95. minutu.

Srpski internacionalac i starosjedilac u dresu "oružara" Goran Čaušić odlično je zapamtio šta je Grof nekada tražio od njega.

Čaušić je bio centralna figura meča, postigao je dva gola, uključujući i pobjednički u bukvalno posljednjoj akciji na meču, a pritom je upisao i asistenciju.

Čaušić je pobjedu donio udarcem glavom nakon centaršuta Stepanova.

Nižnji je osokoljen pobjedom na gostovanju Dinamu u prošlom kolu sjajno krenuo u utakmicu poveo u 9. minutu, ali su stari Grofovi aduti - asistent iz Zambije, Kangva i Čaušić kreirali izjednačenje u 17. minutu.

Čaušić je u nadoknadi poluvremena asistirao Markovu za preokret.

U nastavku nije bilo pravih šansi, osim Novoseljceva u 77. da ovjeri pobjedu gostiju. Promašio je, a kazna je stigla u 85. minutu, kada se Kozlov našao na pravom mjestu u pravom trenutku da odbijenu loptu sprovede u mrežu.

Čaušić je, međutim, bio brži od posljednjeg zvižduka. Tako je Arsenal prekinuo niz od 14 poraza u gostima, a nije slavio na strani još od jula 2020. godine!

Božović je debitovao u novom mandatu u Tuli prošlog vikenda u remiju sa favorizovanim CSKA iz Moskve - 2:2.

U njegovom štabu su Vesko Stešević i Saša Petrović.

Nižnji je na 11 bodova, Arsenal sada ima osam.