Milan koristio poklone Atalante, Leao golčinom potpisao trijumf u Bergamu

"Rosoneri" nakon sedam kola prate Napoli

3268 pregleda 0 komentar(a)

Napoli gazi redom, a u seriji je spreman da pobjeđuje i Milan.

"Rosoneri" su slavili šesti put u sezoni, i to na terenu koji je često nagazna mina za protivnike - savladao je Atalantu u Bergamu 3:2.

Iako je Milan 90 minuta prijetio pamtiće se da je prva dva gola postigao poslije velikih, kardinalnih grešaka protivnika.

Igrao se tek 28. sekund kada je golman "boginje" Huan Muso loše reagovao i dozvolio Davideu Kalabriji da zatrese mrežu.

I to je usmjerilo utakmicu, pa je Atalanta nakon što je promašila dvije šanse opet kapitulirala u 43. minutu.

Tada je Milanu "pomogao" Remo Frojler.

Sandro Tonali mu je uzeo loptu kao posljednjem igraču svoje ekipe, a onda i lako pogodio...

Sve potom je bilo rutinsko odrađivanje posla za Milan, a u finišu je majstorski tačku na trijumf stavio Rafael Leao. Na 3:0 je bilo jasno da je utakmica riješena...

Atalanta je ublažila poraz preko Duvana Sapate iz penala i Marija Pašalića koji je u 94. minutu bio strijelac nakon što nije sviran očigledan faul u napadu.