Sutjeska nastavila seriju, Rudar protiv Budućnosti prekinuo post

Lider Sutjeska je protiv Mladosti nastavila seriju, upisala šestu uzastopnu pobjedu. Rudar je protiv Budućnosti prekinuo post od sedam kola bez pobjede, Petrovac slavio u posljednjem meču dana
Sutjeska, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 04.11.2017. 18:06h

Sutjeska je slavila na Starom aerodromu sa 2:0 protiv Mladosti, i uvećala prednost u odnosu na Budućnost, koja je poražena u Pljevljima od Rudara. Sada je prednost Nikšićana 11 bodova...

Do šeste pobjede u nizu, ukupno 11. u prvenstvu, Nikšićani su došli golovima Boža Markovića u 8. i 52. minutu. Mladost je igrala sa igračem manje od 5. minuta, nakon što je isključen Miloš Radulović, koji je kao posljednji čovjek odbrane srušio Igora Ivanovića.

Budućnost je u Pljevljima izgubila od Rudara 2:0. Domaćin je prekinuo post od sedam kola bez pobjede, a do četvrtog trijumfa ove sezone došao golovima Marka Vukovića u 51. i Radomira Đalovića u petom minutu sudijske nadoknade.

Važnu pobjedu upisala je i Iskra, koja je u Golubovcima savladala Zetu 2:1. Ekipa iz Danilovgrada povela je golom Filipa Kukuličića u 22.minutu. Izjednačio je Vladislav Rogošić u 42, a pobjedu Iskri donio je Boris Došljak u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Bodove je osvojio i Grbalj, koji je u Radanovićima savladao Kom Eurozoks 3:2. Do pobjede i trećeg mjesta na tabeli došao je golovima Vojina Pavlovića u 14, Ivana Vukovića u 55. i Žarka Koraća u 62. minutu. Pogotke za Kom postigli su Jovan Popović u 5. i Stefan Milošević u 47. minutu.

Petrovac je u posljednjem meču kola pobijedio Dečić 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Halil Muharemović u 61. minutu.

Petrovac je upisao treći trijumf i posljednje mjesto na tabeli ustupio ekipi iz Tuzi.

Krstović zadržao čelo liste strijelaca

Napadač Zete, Nikola Krstović sa sedam postignutih golova zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje, poslije 14. kola, imaju igrači Sutjeske, Igor Ivanović i Božo Marković, golgeter Budućnosti, Alen Melunović i Ivan Vuković iz Grblja, postigli su po pet pogodaka.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Milivoje Mrdak (Rudar), Bogdan Milić (Iskra) i Stefan Đorđević (Petrovac).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.